Menerga GmbH z siedzibą w Salzburgu w Austrii odnotowała w 2012 roku obroty w wysokości 20 mln SEK. Zatrudnia 10 pracowników, sprzedając produkty Menerga na austriackim rynku i obsługując serwis tych urządzeń. Menerga to marka central klimatyzacyjnych w wykonaniu "basenowym", a także urządzeń służących do klimatyzacji komfortu i klimatyzacji przemysłowej.

"Jesteśmy zadowoleni z tej transakcji, która zwiększy naszą sprzedaż w Austrii. Widzimy również synergię z firmą Systemair w Austrii" - powiedział Engström Gerald, CEO Systemair.

Systemair jest liderem w wentylacji w 44 krajach w Europie, Północnej i Południowej Ameryce, na Bliskim Wschodzie, w Azji i Afryce Południowej. Spółka osiągnęła sprzedaż 4550000000 SEK w roku finansowym 2012/13. Obecnie zatrudnia około 4000 osób. Systemair odnotowuje zysk operacyjny co roku od 1974 roku, kiedy to firma została założona. Akcji Systemair są notowane na giełdzie od października 2007 roku. W ciągu ostatnich 15 lat, giełdowy kurs Spółki wzrósł średnio o 13%. Grupa Systemair składa się z około 60 firm, a produkty Grupy są sprzedawane pod markami: Systemair, Frico, VEAB, Fantech, Menerga i Holland. W maju 2013 Systemair zakończyła proces przejęcia niemieckiej spółki Menerga GmbH.

 

Źródło: Systemair