Na zdjęciu: po podpisaniu umowy (od lewej do prawej) Thomas Mosbacher, dyrektor ds. Finansów, HR i IT, Trox GmbH; Shady El Manzalawi, MD z Tiba; Udo Jung, dyrektor TROX odpowiedzialny za technologię, sprzedaż i marketing; Mohamed El Manzalawi, szef sprzedaży w Tiba

13 marca 2019 r. TROX GmbH i Grupa TIBA El Manzalawi podpisały umowę joint venture. Zgodnie z umową Trox i Tiba będą produkować elementy wentylacyjne i klimatyzacyjne - w szczególności komponenty do dystrybucji powietrza - na rynek egipski, a także na rynki Bliskiego Wschodu oraz Afryki Północnej i Wschodniej.

Trox i Tiba już od dwóch lat ściśle współpracują przy produkcji i sprzedaży central wentylacyjnych i klimakonwektorów.

Grupa Tiba El Manzalawi, której siedziba znajduje się w Kairze, jest jednym z największych przedsiębiorstw w branży HVAC w Egipcie. Tiba produkuje i sprzedaje komponenty klimatyzacyjne dla sektora mieszkaniowego i komercyjnego. Firma została założona w 1980 roku. Ma sojusze strategiczne z Thermal Appliance Company, SAIVER slr i Lennox International.

TROX GmbH jest światowym liderem w opracowywaniu, produkcji i sprzedaży komponentów, jednostek i systemów do wentylacji i klimatyzacji pomieszczeń. Dzięki 27 spółkom zależnym w 25 krajach na 5 kontynentach, 14 zakładom produkcyjnym oraz importerom i przedstawicielom, TROX jest obecny w ponad 70 krajach. GRUPA TROX zatrudnia obecnie prawie 4000 pracowników i generuje przychody w wysokości około 500 milionów euro.

 

Źródło: Informacja prasowa TROX