Nagroda trafi w ręce projektantów - autorów projektów instalacji wentylacji, klimatyzacji i chłodzenia. Podobnie jak rok temu zgłoszenia może dokonać projektant, inwestor, architekt lub organizacja branżowa. Zgłaszający może zgłosić trzy obiekty, przy czym muszą to być realizacje oddane do użytku w ciągu ostatnich dwóch lat (2017 i 2018 r.), zlokalizowane na terenie Polski. Projekt może być wykonany dużo wcześniej.

Tak, jak w latach ubiegłych, statuetkę otrzymają trzej projektanci, których projekty wyróżniają się na tle konkurencji niestandardowymi i nowatorskimi rozwiązaniami. Premiowane będą te inwestycje, w których zastosowano rozwiązania zapewniające wysoką efektywność energetyczną, komfort użytkowników i dobrą jakość powietrza wewnętrznego.

Laureatów wyłoni Kapituła powołana przez Zarząd Stowarzyszenia Polska Wentylacja – organizatora i pomysłodawcę Nagrody PASCAL. Wszystkie nominowane projekty będzie można zobaczyć na wystawie, która zostanie zaprezentowana podczas Międzynarodowych Targów Forum Wentylacja - Salon Klimatyzacja 2019. Targi odbędą się w dniach 5-6 marca w Warszawie. W czasie pierwszego dnia targów zwiedzający będą mogli poznać wszystkie nominowane obiekty, a dzień później poznać laureatów.

W ubiegłorocznej edycji nagrodę PASCAL przyznano za instalacje wentylacji i klimatyzacji w obiektach:
1. BAŁTYK – budynek biurowo-usługowy – zaprojektowany przez TERMO STUDIO,
2. CENTRUM DYSTRYBUCJI LEKÓW, siedziba Komtur Polska Sp. z o.o. – budynek biurowo-handlowy – zaprojektowany przez POL-CON CONSULTING Sp. z o.o.
3. ZA BRAMKĄ – budynek usługowo-biurowy – zaprojektowany przez PERFECTA.
Formularz zgłoszeniowy można pobrać ze stronny www.nagrodapascal.pl.

 

Do pobrania ulotka pdf: PASCAL 2019 - informacje o nagrodzie


ORGANIZATOR
Stowarzyszenie Polska Wentylacja jest zrzeszeniem osób zawodowo związanych z branżą wentylacyjną. Celem Stowarzyszenia jest upowszechnianie skutecznych sposobów wentylowania w budownictwie oraz wspieranie rozwoju branży, a także szerzenie postaw moralnych w środowisku branży wentylacyjnej. Stowarzyszenie działa od 2001 roku, a od 2013 jest także członkiem Stowarzyszenia Europejskiego Przemysłu Wentylacyjnego EVIA z siedzibą w Brukseli.