Firma z siedzibą w Künzelsau zainwestowała 16 mln euro w budowę dodatkowej powierzchni około 8700 m2 pod produkcję najnowocześniejszej generacji energooszczędnych silników elektrycznych podczas pandemii. Kolejne 20 mln euro zostanie wydane na maszyny.

Pomimo niepewności wywołanej pandemią, firma Ziehl-Abegg zdołała odnotować wzrost sprzedaży pod koniec roku – po którym nastąpił wzrost zamówień, który przekroczył wszystkie poprzednie rekordy. „Nikt nie wiedział, co będzie dalej – i właśnie wtedy rozpoczęliśmy nasz obecny projekt budowlany” – wspomina dyrektor generalny Peter Fenkl. „Cieszymy się więc, że stworzyliśmy już więcej przestrzeni do szybkiego wzrostu”.

Nowe maszyny i systemy zamówione wiosną 2020 r. będą dostarczane co tydzień. Mają również stworzyć dodatkowe 180 miejsc pracy.

Ponieważ materiały kompozytowe są tak ważne przy wytwarzaniu wielu geometrii aerodynamicznych, więcej miejsca przeznacza się na dodatkowe wtryskarki. Ogólnie rzecz biorąc, Ziehl-Abegg rozbudowuje swoje zakłady produkcyjne na całym świecie lub optymalizuje istniejące zakłady: zarówno w Schöntal-Bieringen, gdzie znajduje się zakład odlewania aluminium, jak iw lokalizacjach w Ameryce i Azji.

"Koronawirus pokazał, że ​​musimy bardzo dokładnie rozważyć, w jaki sposób możemy zaprojektować nasze zakłady produkcyjne w sposób, który pozwoli nam w optymalny sposób zaspokoić potrzeby rynku” – powiedział Fenkl.