Dla młodych ludzi z Pomorza Zachodniego (ale nie tylko), zainteresowanych branżami technicznymi, którzy właśnie przygotowują się do rekrutacji na studia i szukają ciekawego kierunku, mamy ciekawą propozycję - studiujcie chłodnictwo i klimatyzację! Za cztery lata macie szansę pracować w jednej z tych specjalności:

  • inżynier/projektant instalacji chłodniczych i klimatyzacyjnych, wentylacyjnych z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii,
  • inżynier/projektant chłodni, pomp ciepła termoeletrycznych urządzeń chłodniczych.

Dziś rozpoczyna się rekrutacja internetowa na kierunek Chłodnictwo i Klimatyzacja, powstały dzięki staraniom Wydziału Techniki Morskiej i Transportu Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego (ZUT) w Szczecinie. Studia ruszają od października 2015 roku. 

Studia Chłodnictwo i Klimatyzacja będą dostępne jako stacjonarne, inżynierskie (siedem semestrów). Studenci zdobywać będą umiejętności projektowania i doboru urządzeń chłodniczych o różnym przeznaczeniu, pomp ciepła i systemów klimatyzacji, poznają ich budowę i szczegóły eksploatacji obiektów lądowych i morskich, ze szczególnym naciskiem na energooszczędność, odnawialne źródła energii i ochronę środowiska. Absolwenci zdobędą też wymagane prawem uprawnienia  w zakresie remontów urządzeń i obrotu substancjami kontrolowanymi.

Kontakt

Pytania dotyczące kierunku "Chłodnictwo i Klimatyzacja"?

mgr inż. Barbara Jasińska, tel. +48 506 313 239, e-mail: Barbara.Jasinska@zut.edu.pl

 

Bądź na bieżąco: 

fanpage na FB

strona kierunku