20-lecie IGLOTECH

W 1993 roku Leszek Bystrzycki i Rafał Ostrowski uruchomili w Kwidzynie centrum zaopatrzenia technicznego dla chłodnictwa i klimatyzacji. W ciągu 20 lat swojej działalności Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe IGLOTECH Sp.j. L. Bystrzycki, R. Ostrowski stała się jedną z największych i najbardziej rozpoznawalnych firm na rynku, zatrudniająca 100 osób. Przez ten czas IGLOTECH zbudował pozycję lidera w branży HVAC&R i stał się wyłącznym dystrybutorem wielu znanych marek np. Fuji Electric, Enervent, Siccom, Lunos, Casals.

Od początku swojego istnienia firma IGLOTECH skupia się na dostarczaniu rozwiązań z zakresu chłodnictwa i klimatyzacji. Stale rosnący popyt zaowocował powiększającą się siecią dystrybucji oraz poszerzeniem oferty o urządzenia wentylacyjne oraz o elektrotechnikę. Aktualnie Spółka posiada 11 oddziałów w całej Polsce, 3 Iglotech Partnerów i może się poszczycić tysiącami zrealizowanych projektów, ogromnym zakresem produktów oraz własnymi markami produktowymi: produkuje agregaty skraplające Refcold, centrale wentylacyjne Neovent i elementy wentylacyjne Forvent. Własna produkcja umocniła pozycję firmy na rynku i zapewniła jej czołowe miejsce wśród producentów urządzeń wentylacyjnych i chłodniczych. W 2013 roku została także stacja przetaczania czynników chłodniczych, dzięki czemu zwiększyła się dostępność dystrybuowanych przez firmę produktów.

Dzięki konsekwentnej polityce właścicieli, następowała stała ekspansji firmy, której towarzyszyło ciągłe doskonalenie struktur oraz wzrost zatrudnienia. Obecnie Iglotech stanowi zespół doświadczonych fachowców, doradców technicznych, którzy stale podnosząc swoje kwalifikacje przyczyniają się do znacznego rozwoju firmy.

Aktualnie Iglotech zatrudnia ponad 100 osób, posiada rozbudowaną sieć dystrybucji oraz sprawnie zorganizowaną logistykę. Niezawodną pracę zapewnia system komputerowy ERP, natomiast  sklep i portal internetowy zapewniają łatwiejszą i szybszą realizację zamówień. Z myślą o klientach stworzony został także program lojalnościowy Profiglo, w którym premiowane są zakupy dokonane w punktach handlowych Iglotech.

Profesjonalizm świadczonych prezez Spółkę z Kwidzyna usług został potwierdzony certyfikatami ISO  9001 oraz ISO 14001. Iglotech należy także do Krajowego Forum Chłodnictwa oraz jest członkiem Stowarzyszenia Polska Wentylacja.

Tradycja, doświadczenie, innowacja -  to słowa, które najlepiej charakteryzują IGLOTECH Sp.J.

Zobacz też: Historia firmy IGLOTECH

Zarząd IGLOTECH Sp.J.: Leszek Bystrzycki i Rafał Ostrowski

Zarząd IGLOTECH Sp.J.: Leszek Bystrzycki i Rafał Ostrowski

Siedziba IGLOTECH: Kwidzyn, ul. Toruńska 41

Siedziba IGLOTECH: Kwidzyn, ul. Toruńska 41