Armacell 6 lutego był gospodarzem ceremonii przecięcia wstęgi w swoim nowym zakładzie produkcyjnym w Królestwie Bahrajnu. Przedstawiciele rządu Bahrajnu i dyrektorzy Armacell wzięli udział w uroczystym otwarciu w Bahrajnie International Investment Park (BIIP).

ON. Zayed R. Alzayani, minister przemysłu, handlu i turystyki, powiedział: „Rząd Bahrajnu jest zaangażowany w tworzenie środowiska, które przyciąga i wspiera wiodące firmy na świecie. Będziemy nadal współpracować z wiodącymi firmami, aby zakorzenić produkcję o wysokiej wartości dodanej, przyjąć zaawansowane technologie produkcji i wyposażyć naszych pracowników w niezbędne umiejętności. Nasze partnerstwo z Armacell jest dobrym przykładem tego, jak to robimy.”

ON. Khalid Al Rumaihi, dyrektor naczelny Rady Rozwoju Gospodarczego Bahrajnu, z zadowoleniem przyjął zaangażowanie Armacell w regionie: „Armacell dołącza do rosnącej listy wiodących firm produkcyjnych, które wybrały Bahrajn jako bazę dla swoich regionalnych działań. Jego decyzja symbolizuje wiarę i zaufanie do szybko rozwijającego się sektora produkcyjnego w Bahrajnie, jednego z głównych motorów narodowych planów dywersyfikacji gospodarczej Vision 2030. Cieszymy się, że Armacell czerpie korzyści z ogromnych zachęt biznesowych i efektywności kosztowej prowadzenia działalności tutaj. ”

Patrick Mathieu, prezes i dyrektor generalny grupy Armacell, skomentował: „Jesteśmy dumni mogąc ogłosić ukończenie naszej nowej witryny terenów zielonych w Królestwie Bahrajnu. Ten najnowocześniejszy zakład produkcyjny wzmacnia nasze zaangażowanie w regionie Zatoki Perskiej i będzie służyć jako nasze regionalne centrum handlowe. ” Dziękując przedstawicielom władz lokalnych dodał: „Chciałbym podziękować wszystkim stronom, które przyczyniły się do sukcesu tego projektu, i cieszę się, że wykorzystam wieki historii handlu ludzi z Bahrajnu i jego korzystną lokalizację logistyczną."

Guillerme Huguen, wiceprezes EMEA, powiedział: „Cieszymy się, że możemy rozpocząć działalność w naszym nowym zakładzie produkcyjnym w Bahrajnie i dalej rozwijać naszą obecność na Bliskim Wschodzie. Chciałbym podziękować naszym partnerom EBD (Rozwój Gospodarczy Bahrajnu) i BIIP (Bahrain International Investment Park) za ich wsparcie w ciągu ostatnich 18 miesięcy.”

Po pełnym uruchomieniu w Bahrajnie będzie produkowanych 60 000 metrów sześciennych pianki izolacyjnej technicznej, zapewniając szeroki zakres rozwiązań izolacyjnych na rynek krajowy, w tym materiały o wysokiej gęstości i izolację elastomerową do ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC) systemy.

Działając z Bahrajn International Investment Park, Armacell rozszerza działalność firmy w regionie Zatoki Perskiej, początkowo tworząc ponad 100 miejsc pracy.