Armacell, wiodący dostawca pianek technicznych, ogłosił, że firma osiągnie liczbę miliarda butelek PET z recyklingu w tym roku. Informacja ta jest odzwierciedleniem dynamicznego rozwoju PET Armacell. 

Wraz z wprowadzeniem ArmaForm® w 2006 r. Armacell stał się liderem piaek PET w przemyśle kompozytowym. Od tamtej pory firma Armacell zainwestowała znaczne środki w badania i rozwój technologii, umożliwiając produkcję strukturalnych płyt piankowych PET wykonanych w 100% z poużytkowego PET.

- Dzięki naszej produkcji pianek PET spoglądamy wstecz na pionierską 13-letnią historię w branży kompozytów. Nasze portfolio obejmuje wiele innowacyjnych rozwiązań, takich jak nasze produkty z folii PET i pianki 3D. Ważnym przełomem było wprowadzenie technologii procesu r-PET - mówi Bart Janssen, wiceprezes Armacell ds. pianek inżynieryjnych.

W 2010 roku Armacell wprowadził pierwsze na świecie rdzenie piankowe wykonane w 100% z recyklingu PET (r-PET). Obecnie cała oferta produktów piankowych PET firmy opiera się na tej pionierskiej technologii procesowej, powszechnie uznawanej i wspierającej klientów w ich dążeniu do zwiększenia wykorzystania zrównoważonych zaawansowanych materiałów kompozytowych. Opatentowana przez Armacell technologia r-PET wykorzystuje odzyskane butelki PET. Armacell przekształca odpady w wysokiej jakości surowce i przekazuje je z powrotem do cyklu produkcyjnego.

- Cieszymy się, widząc, że inne firmy przyjmują i obsługują naszą technologię r-PET. Pozwala to na wyższe wskaźniki recyklingu i czystsze środowisko dla nas wszystkich, jednocześnie zwiększając wkład Armacell w bardziej ekologiczne jutro - mówi Thomas Kessel, dyrektor generalny Armacell PET Foams.