2014 FIFA World Cup są rozgrywane na 12 stadionach ulokowanych w różnych częściach Brazyli. Remontom przed Mistrzostwami poddano sześć istniejących aren; sześć kolejnych stadionów zostało zbudowanych od podstaw.

Niezawodne, energooszczędne, światowej klasy: Izolacje techniczne Armaflex

Jak wiele stadionów i aren wielofunkcyjnych na całym świecie, nowe stadiony MŚ oparły izolację instalacji chłodniczych przede wszystkim na produktach Armaflex. Elastyczny materiał izolacyjny chroni rury wody lodowej i kanały powietrza w systemach klimatyzacji przed kondensacją i energią strat m.in. w obiektach usługowych i administracyjnych stadionów.

Armacell - światowym lider kauczukowych materiałów izolacyjnych

Armacell jest producentem modyfikowanych pianek i światowym liderem na rynku elastycznych technicznych materiałów izolacyjnych. W roku obrotowym 2013 spółka osiągnęła obroty w wysokości 500 mln euro. Grupa zatrudnia około 2500 osób i posiada 20 fabryk w 13 krajach. Jeden z tych zakładów zlokalizowany jest w Polsce: w Środzie Śląskiej. Siedziba firmy znajduje się w Münster (Niemcy). Wiodącą marką w dziedzinie elastycznych izolacji technicznych jest Armaflex - opracowana przez Armacell w latach 50. XX w. technologia produkcji pianki izolacyjnej na bazie syntetycznego kauczuku.

Firma produkuje również termoplastyczne materiały izolacyjne, systemy ochrony przeciwpożarowej i rozwiązania dla kontroli hałasu oraz specjalne pianki pokrywające dla wielu zastosowań przemysłowych.

2014 FIFA World Cup

Puchar Świata rozpoczął się meczem otwarcia pomiędzy Brazylią i Chorwacji na stadionie w São Paulo w dniu 12 czerwca br. Stadion pomieści 65.807 kibiców, ma otwartą konstrukcję dachu i wyposażono go w największy na świecie ekran wideo (panel LED z 5000 luksów). Arenę São Paulo otwarto 19 maja 2014 roku jako miejsce nie tylko pierwszego meczu Mundialu, ale także trzech innych meczy grupowych. Stadion wyposażono w zrównoważony system wykorzystania wody deszczowej, ultranowoczesny system klimatyzacji oraz system chłodzenia zainstalowany na boisku.

XX Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej trwają od 12 czerwca do 13 lipca 2014 roku w Brazylii. O najważniejszy tytuł w tej dyscyplinie sportu walczą 32 zespoły. Mecz otwarcia odbył się w São Paulo, mecz o 3 miejsce odbędzie się w Brasílii, zaś finał w Rio de Janeiro. Na każdym z 12 brazylijskich stadionów będą rozgrywane co najmniej 4 mecze.

Wszytkie 12 stadionów i miejscowości w Brazylii, w których są zlokalizowane:Mistrzostwa Świata z Armaflex

 • Estadio do Maracana - Rio De Janeiro
 • Estadio Beira-Rio - Porto Alegre
 • Arena de Sao Paulo - Sao Paulo
 • Arena Pernambuco - Recife
 • Arena Fonte Nova - Salvador de Bahia
 • Estadio das Dunas - Natal
 • Arena Amazonia - Manaus
 • Arena da Baixada - Curitiba
 • Arena Pantanal - Cuiaba
 • Estadio Nacional de Brasilia - Brasilia
 • Estadio Mineirao - Belo Horizonte
 • Estadio Castelao - Fortaleza

 

Foto główne: Arena São Paulo w São Paulo (Brazylia). Źródło foto: FIFA. Materiał: Armacell