Zaproszeni goście mieli okazję poznać prawdziwych rajdowców i ich maszyny, przejść szkolenie z jazdy sportowej oraz wziąć udział w wyścigu na specjalnie przygotowanym torze na lotnisku wojskowym.

LG Racing 2014 to prawdziwe emocje i adrenalina, która się rodzi już na sam widok maszyn biorących udział w imprezie. To także okazja dla uczestników, by zwiększyć i sprawdzić swoje umiejętności na specjalnie przygotowanym szkoleniu ze sportowej jazdy. Na wstępie każdy z gości przeszedł kurs poprawnej pozycji za kierownicą, o której kierowcy bardzo często zapominają. Następnie każdy mógł poprowadzić rajdowe BMW 330i e46. Samochody te posiadają 3 litrowe silniki o mocy 231 koni mechanicznych, sportowe zawieszenie oraz całe wyposażenie rajdowego auta, miedzy innymi: klatkę bezpieczeństwa, fotele kubełkowe, 5 punktowe pasy bezpieczeństwa czy hydrauliczny hamulec ręczny. Instruktor sportowej jazdy siedzący na prawym fotelu rajdowego auta, miał za zadanie zapoznać każdego z technikami efektywnej jazdy samochodem, która na koniec umożliwiała osiągnięcie jak najlepszego przejazdu podczas rywalizacji na czas. Dla wiarygodności wyników, ustawiono profesjonalny elektroniczny pomiar czasu. Zwycięzcą rywalizacji został Łukasz Gross (firma BOMAX O/Ostrów Wlkp.) z czasem przejazdu 40,04. Następne stopnie podium zajęli kolejno Patryk Pieprzycki (KINA) z czasem 40,71 oraz Bartłomiej Skąpski (BART IMPORT) z czasem 41,40.

LG Racing 2014 Ferrari

Wyjątkową gwiazdą spotkania była Karolina Pilarczyk – przez media zwana Królową Polskiego Driftu. Razem z jedyną polską licencjonowaną zawodniczką biorącą czynny udział w zawodach driftowych, za kierownicą samochodu Nissana 200 SX, uczestnicy przeżyli prawdziwe emocje podczas rasowych kontrolowanych poślizgów. Warto też wspomnieć o spotkaniu z kierowcami: Maciejem Oleksowiczem, zawodnikiem ścigającym się w czołówce Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski w Fordzie Fiesta R5 oraz Bartkiem Ostałowskim, jedynym licencjonowanym zawodnikiem na świecie prowadzący auto nogami. Ręce stracił w wypadku motocyklowym, jednakże nie przeszkodziło mu to w kontynuowaniu swojej pasji.

Najbliższe spotkanie w ramach LG Racing 2014 odbędzie się we wrześniu w Warszawie.

Osoba kontaktowa:
Aleksandra Rawska
e-mail: aleksandra.rawska@lge.com
tel.: +48(22)48 17 406