Genewa, Szwajcaria, maj 2019 r. - Chemours Company (Chemours) (NYSE: CC), firma z branży chemicznej o globalnym zasięgu i czołowej pozycji na rynku fluoroproduktów ogłasza nawiązanie współpracy z Carrier Transicold Europe, z siedzibą w Rueil-Malmaison we Francji. Celem kooperacji jest dobór i adaptacja czynników chłodniczych Opteon™ XL, o niskim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego (GWP) zawierających wodorofluoroolefiny (HFO), jako zamienników R-452A w chłodnictwie transportowym w 2021 r.

Czynniki chłodnicze Opteon™ XL HFO o najniższym potencjale GWP są długoterminowym rozwiązaniem dla chłodnictwa transportowego, które w świetle Rozporządzenia F-gazowego obniżają emisję ekwiwalentu CO2 nawet o 85% w porównaniu do R-452A. Poprzez współpracę z Chemours, Carrier Transicold Europe podkreśla swoje zaangażowanie w dostarczanie klientom czynników chłodniczych zapewniających optymalną kombinację, niskiego wpływu na środowisko, niskiego zużycia energii, wydajności, bezpieczeństwa i długiego okresu eksploatacji. Zarówno Chemours jak i Carrier Transicold Europe aktywnie współpracują z grupami badawczymi i regulacyjnymi, które popierają wykorzystanie czynników Opteon™ XL poprzez odpowiednie dostosowanie urządzeń i prowadzenie szkoleń w zakresie obowiązujących przepisów i norm.

- Z uwagi na fakt, że europejskie rozporządzenie w sprawie fluorowanych gazów cieplarnianych wciąż zmusza branżę HVACR do opracowywania bardziej zrównoważonych ekologicznie rozwiązań, ważne jest, aby zapewnić produkty o niższym potencjale GWP producentom urządzeń z całego świata – mówi Diego Boeri, wiceprezes Chemours Fluorochemicals. - Chłodzenie w trakcie transportu ma kluczowe znaczenie w utrzymaniu całego łańcucha chłodniczego i cieszymy się z faktu, że możemy współpracować z Carrier Transicold dostarczając produkty Opteon™ XL, które są rozwiązaniem długofalowym spełniającym rygorystyczne wymagania wydajnościowe – dodaje.

- Carrier zobowiązuje się dostarczać wydajne i trwałe rozwiązania dla swoich klientów – powiedział Bertrand Gueguen, Prezes, International Truck Trailer, Carrier Transicold. - Wybór czynnika o niskim GWP jest kolejnym, logicznym krokiem na drodze ewolucji naszej branży. Innowacyjność i zaawansowanie technologiczne stanowią część naszego DNA, a dzięki temu innowacyjnemu czynnikowi chłodniczemu nadal będziemy mogli wytyczać drogę dla całej branży.

Czynniki chłodnicze Opteon™ HFO o niskim potencjale GWP to szereg stabilnych i uniwersalnych czynników chłodniczych spełniających długoterminowe potrzeby branży chłodniczej, klimatyzacyjnej, producentów pomp ciepła i agregatów chłodniczych. Zostały opracowane w celu zaspokojenia coraz to bardziej rygorystycznych przepisów globalnych przy jednoczesnym zachowaniu, a nawet poprawie, wydajności w porównaniu do produktów zastępowanych. Stanowią także zachętę do dokonywania bardziej zrównoważonych wyborów z zakresu czynników chłodniczych i instalacji urządzeń zmniejszających ślad węglowy w branży HVACR. W szczególności w Europie, produkty Opteon™ XL o bardzo niskim GWP, w tym Opteon™ XL20 (R-454C) i Opteon™ XL40 (R-454A), przyczyniają się do zmian rynkowych wymaganych przez Rozporządzenie F-Gazowe oraz pozwalają klientom wybrać optymalne rozwiązanie – biorąc pod uwagę wydajność, bezpieczeństwo, trwałość i całkowity koszt posiadania.

Aby uzyskać więcej informacji na temat czynników chłodniczych Opteon™ odwiedź opteon.com 

 

 

O firmie Chemours
The Chemours Company (NYSE: CC) poprzez dziedzinę nauki, jaką jest chemia, stara się kreować bardziej kolorowy, sprawniej funkcjonujący i czystszy świat. Chemours jest światowym liderem w dziedzinach technologii bieli tytanowej, fluoroproduktów oraz środków chemicznych. Firma dostarcza klientom z wielu branż rozwiązania oparte na produktach kształtujących rynek, wiedzy dotyczącej zastosowań i chemicznych innowacjach. Komponenty Chemours są wykorzystywane w produkcji tworzyw sztucznych i powłok, chłodnictwie i klimatyzacji, a także górnictwie oraz w wielu innych obszarach produkcji przemysłowej. Nasze flagowe produkty oferujemy pod czołowymi markami, takimi jak Teflon™, Ti-Pure™, Krytox™, Viton™, Opteon™, Freon™ i Nafion™. Chemours zatrudnia około 7000 pracowników w 28 zakładach produkcyjnych obsługujących blisko 3700 klientów z Ameryki Północnej, Ameryki Łacińskiej, krajów Azji i Pacyfiku oraz Europy. Spółka z siedzibą w Wilmington w stanie Delaware jest notowana na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych pod symbolem CC. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej chemours.com lub na Twitter @Chemours i LinkedIn.