Mitsubishi Electric wprowadza na rynek termiczny czujnik podczerwieni Mitsubishi Electric Diode InfraRed (MelDIR), dokładnie wykrywający ciepło, aby zidentyfikować rodzaje źródeł ciepła i określone zachowanie człowieka. MelDIR jest przeznaczony do zastosowań w dziedzinie bezpieczeństwa, w ogrzewaniu, wentylacji i klimatyzacji oraz w inteligentnych budynkach.

MelDIR dokładnie rozróżnia ludzi od innych źródeł ciepła i umożliwia identyfikację konkretnych ludzkich zachowań, takich jak chodzenie, bieganie lub podnoszenie rąk. Dostarcza obrazy o wysokiej rozdzielczości i wysokiej rozdzielczości termicznej przy użyciu technologii czujników podczerwieni z diodą termiczną, opracowanej przez Mitsubishi Electric dla Advanced Land Observing Satellite-2 „DAICHI-2” (ALOS-2).

Obrazy o wysokiej rozdzielczości i wysokiej rozdzielczości termicznej

10-krotnie wyższa rozdzielczość w pikselach (80 x 32 piksele) i pięciokrotnie wyższa rozdzielczość termiczna 100 mK lub 0,1 stopnia Celsjusza, w porównaniu z 16 x 16 pikselowymi czujnikami termopilowymi sprzedawanymi obecnie na rynku, wykorzystującymi technologię czujników podczerwieni z diodą termiczną zainstalowaną w kompaktowej kamerze na podczerwień (CIRC) - technologią opracowaną przez Mitsubishi Electric dla japońskiego satelity Alos-2 wystrzelonego w 2014 roku.

Kompaktowy

Zajmujący niewiele miejsca czujnik opracowany z zastrzeżoną technologią jest o 80 procent mniejszy niż w przypadku istniejących czujników.

MelDIR ma być dostępny od 1 listopada br. 

 

 

 

Źródło: Informacja prasowa Mitsubishi Electric