Gubernator stanu Minnesota Tim Walz uhonorował 7 listopada 2019 r. Daikin nagrodą International Trade Award od gubernatora 2019, która wyróżnia firmy, które wykazały wyjątkowy postęp i sukces na rynkach zagranicznych.

Daikin Applied, spółka zależna japońskiego koncernu Daikin Industries, z siedzibą w Plymouth w stanie Minnesota, jest światowym liderem w zakresie komercyjnych systemów ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC). Firma zatrudnia ponad 1700 osób w stanie i zainwestowała ponad 150 milionów dolarów w ciągu ostatnich siedmiu lat w dwie fabryki w Faribault i jedną w Owatonna, a także w globalną siedzibę główną i placówkę testową w Plymouth.

„Daikin od dawna docenia siłę i umiejętności siły roboczej w Minnesocie” - powiedział Mike Schwartz, CEO firmy Daikin Applied Americas. „To talent i pomysłowość, które nie tylko pozwalają naszej firmie zapewnić komfort, wydajność i innowacje w budynkach na całym świecie, ale doprowadziły do ​​tego uznania. Jesteśmy dumni z otrzymania nagrody i wdzięczni za lokalnych mężczyzn i kobiet odpowiedzialnych za nasz sukces”.

Gubernator Walz i komisarz Steve Grove z Ministerstwa Zatrudnienia i Rozwoju Gospodarczego w Minnesocie wręczyli nagrodę pięciu firmom z Minnesoty podczas uroczystego obiadu w Minneapolis. Firmy zostały nagrodzone za rozwój, w tym w znacznej części swojej działalności na rynkach zagranicznych, zwiększania lub utrzymywania miejsc pracy w Minnesocie oraz opracowywania nowatorskich metod konkurowania na całym świecie.