Daikin i belgijski specjalista ds. wentylacji DUCO mają wspólny cel, jakim jest zapewnienie zdrowego środowiska życia w pomieszczeniach.

Daikin będzie dystrybuować mieszkaniowe jednostki wentylacyjne DUCO na swoim europejskim obszarze sprzedaży. Pierwszymi produktami DUCO w ofercie handlowej Daikin będą jednostki scentralizowanej wentylacji z odzyskiem ciepła (CHRV).

Jednostki DUCO pozwalają firmie Daikin na rozszerzenie swojej oferty o aplikacje mieszkaniowe. Ogrzewanie, chłodzenie, wentylacja i oczyszczanie powietrza będą oferowane jako jeden ekosystem zarządzania powietrzem w pomieszczeniach w domu.

Umowa pozwala firmie Daikin na włączenie jednostek DUCO ze scentralizowanym odzyskiem ciepła do własnej linii produktów dla segmentu mieszkaniowego. To rozszerzenie asortymentu składa się z DucoBox Energy Premium - stworzonego dla segmentu high-end - oraz DucoBox Energy Comfort, zaprojektowanego specjalnie dla większych projektów budowlanych.

Wentylacja CHR firmy DUCO jest jedną z najbardziej energooszczędnych technologii wentylacji mieszkań na rynku. Odzyskuje do 90% ciepła wydobywanego powietrza. Jednostki są równie wydajne w zarządzaniu jakością powietrza w pomieszczeniach. Wyposażone w czujniki, w sposób zautomatyzowany kontrolują poziom CO2 i wilgotność w pomieszczeniu. Dostarczanie świeżego powietrza odbywa się tylko wtedy, gdy jest to potrzebne i w najbardziej energooszczędny sposób.

Rozszerzona sieć profesjonalnych klientów Daikin w całej Europie będzie teraz mogła włączyć gamę CHRV DUCO do tej linii produktów, wraz z pełną gamą akcesoriów do kanałów. Dzięki temu mogą zapewnić kompleksowe rozwiązanie w projektach i instalacjach mieszkaniowych.

„Ta współpraca jest idealną okazją dla Daikin do dalszego rozwoju swojego filaru biznesu mieszkaniowego. Oczekuje się, że w nadchodzących latach sektor wentylacji będzie się silnie rozwijał. Popychani przez pandemię COVID-19 ludzie są bardziej świadomi potrzeby dobrej wentylacji dla zdrowego środowiska w pomieszczeniach. Kiedy budują lub remontują swój dom, wentylacja stała się priorytetem obok innych podstawowych elementów, takich jak ogrzewanie i chłodzenie”. mówi Anthony Dimou, dyrektor generalny sprzedaży w Daikin Europe. „Ważne jest dla nas oferowanie klientom kompletnych rozwiązań. Łącząc nasze pompy ciepła z rozwiązaniami wentylacyjnymi DUCO, które wykorzystują odzysk ciepła, możemy zaoferować naszym klientom końcowym energooszczędny ekosystem zapewniający optymalne ogrzewanie, odzysk ciepła i wentylację”.

Dyrektor generalny DUCO, Luc Renson, mówi również o wspaniałym partnerstwie: „Jako firma międzynarodowa, działająca w całej Europie, Daikin Europe jest dla nas idealnym partnerem do wprowadzania na rynek naszych systemów wentylacyjnych na większą skalę, wzmacniając w ten sposób nasze europejskie ambicje. Cieszymy się, że Daikin wybrał produkty DUCO do dalszego rozszerzania swojej oferty mieszkaniowej. Obie firmy mają to samo „jakościowe DNA” i nie możemy się doczekać, aby zaoferować nasze przełomowe rozwiązania wentylacyjne oparte na potrzebach klientom Daikin w całej Europie” - mówi Luc Renson, Prezes Zarządu DUCO