Wiodąca firma inżynieryjna, Danfoss, zwalcza podrabiane produkty na rynku HVACR Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA) we współpracy z władzami w Sharjah i Ajman.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy w strefie przemysłowej Sharjah i Ajman oraz w strefie wolnocłowej odbyły się liczne udane naloty na magazyny, w których stwierdzono tysiące fałszywych produktów Danfoss, w tym sprężarki, osuszacze filtrów, wzierniki i zawory rozprężne.

Jego ekscelencja Brigadier Jamal Salem Ali Al-Jalaf, dyrektor generalny Departamentu Śledczego ds. Karnych powiedział, że ochrona produktów Danfoss przed podróbkami jest bezpośrednią ochroną konsumentów przed niebezpieczeństwem, które doprowadziłoby do strasznych wypadków. Ochrona właścicieli marek wspiera inwestycje. Dubai Police potwierdza pełne wsparcie i kontynuuje surowe działania prawne i procedury przeciwko fałszerzom.

Jego ekscelencja podziękował Danfossowi za uznanie dla inspektorów Departamentu Ekonomicznego w Szardży i podkreśla, że ​​Departament Gospodarczy jest zaangażowany w współpracę z handlowcami i konsumentami w celu zapewnienia uczciwych i profesjonalnych relacji między nimi. Ponadto jego ekscelencja prezydent Departamentu Ekonomicznego Sharjah podziękował zespołowi inspekcyjnemu za ich nieustające wysiłki w walce z oszustwami handlowymi.

Niebezpieczne podróbki zostały przechwycone zanim dotarły do ​​konsumentów. 

- Produkty Danfoss są rozwijane z wieloletnim doświadczeniem i imponującą platformą wiedzy i doświadczenia. Stosowane przez nas produkty i stosowana przez nas technologia są najwyższej jakości, a nasze produkty przechodzą rygorystyczny i dokładny proces zatwierdzania, aby zapewnić ich bezpieczeństwo. Z drugiej strony, podrabiane produkty są niebezpieczne, a stosowanie podróbek w przemyśle HVACR może prowadzić do poważnych konsekwencji - skomentował Abier Wasouf, Regionalny Doradca ds. Przeciwdziałania Podrabianiu na Bliskim Wschodzie iw Afryce w Danfoss.

Stosowanie fałszywych produktów prowadzi do znacznie większego ryzyka pożaru i innych zagrożeń, które zagrażają bezpieczeństwu. Podrobione produkty wymagają również większej konserwacji, mają zwiększone zużycie energii, mają krótszą żywotność i mogą ostatecznie zaszkodzić reputacji firmy, która ich używa.