W Johnson City (Tennessee,)światowy lider w dziedzinie wentylatorów i silników będzie produkować wentylatory do zastosowań w chłodnictwie, klimatyzacji i wentylacji. ebm-papst wprowadzi się do istniejącego budynku produkcyjnego w Johnson City i rozpocznie produkcję seryjną we wrześniu 2019 roku.

ebm-papst nabył także 30 akrów (12 hektarów) gruntów w parku przemysłowym w pobliżu Johnson City, aby w przyszłości wybudować tam nowy zakład. W ciągu najbliższych pięciu lat ebm-papst zainwestuje około 37 milionów USD w swoją ekspansję w Johnson City i planuje zatrudnić do 200 osób.

Mark Shiring, prezes ebm-papst US: „Johnson City oferuje nam doskonałą infrastrukturę i bardzo dobre możliwości rozwoju. Dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni, że wkrótce będziemy mogli rozpocząć produkcję w naszej drugiej amerykańskiej lokalizacji. Jako lider innowacji, zwłaszcza w zakresie wydajnych energetycznie wentylatorów, widzimy ogromny potencjał dalszego rozwoju w Ameryce Północnej, dla nas nowa lokalizacja jest doskonałym uzupełnieniem naszej siedziby w Farmington”.

ebm-papst ma już długą tradycję na rynku amerykańskim. Od 1980 roku firma rozwija, produkuje i sprzedaje wentylatory i silniki na rynek północnoamerykański ze swojej centrali Farmington (Connecticut), w której firma zatrudnia ponad 300 osób. Oprócz wiodącego technologicznie asortymentu produktów do zastosowań w chłodnictwie, klimatyzacji i wentylacji, ebm-papst oferuje centrum kompetencyjne w zakresie produkcji blach.

Stefan Brandl, prezes i dyrektor generalny ebm-papst Group: „Dzięki naszej dodatkowej lokalizacji w Johnson City zwiększamy naszą działalność na rynku amerykańskim zgodnie z naszą strategią umiędzynarodowienia „lokalny dla lokalnych”. Jestem bardzo optymistyczny, że osiągniemy nasze cele z całym zespołem amerykańskim i będziemy w stanie dalej rozwijać naszą pozycję na rynku”.