Obie firmy znane są z solidnego portfolio rozwiązań w zakresie HVACR. Dzięki powstaniu FläktGroup oczekiwany jest silny efekt synergii - pełne wykorzystanie imponującego potencjału produkcji i sprzedaży oraz renomy obu marek na poszczególnych rynkach europejskich. Połączone przedsiębiorstwo w 2015 r. osiągnęło łączny zysk w kwocie ok. 700 mln euro (pro forma) i zatrudnia ok. 3800 pracowników.

Większościowym udziałowcem jest grupa Triton, która przejęła DencoHappel w październiku 2014 r., a w czerwcu 2016 r. podpisała umowę w sprawie wykupu grupy Fläkt Woods od Equistone i Sagard.
 
Dyrektorem Generalnym nowoutworzonej organizacji został dr Walter Rohregger, doświadczony menedżer firm inżynierskich o zasięgu krajowym i międzynarodowym, z wykształcenia inżynier mechanik. Ostatnio kierował firmą Wittur,  dostawcą komponentów i rozwiązań dźwigowych.
 
- Jesteśmy bardzo entuzjastycznie nastawieni do współpracy, jako że w nasze zespoły prezentują tego samego ducha przedsiębiorczości oraz stawiają przede wszystkim na satysfakcję klienta, przy zachowaniu najwyższych standardów jakości i bezpieczeństwa - mówi Walter Rohregger. - Jako globalna firma o silnych europejskich korzeniach, przy połączeniu atutów Fläkt Woods i DencoHappel, FläktGroup będzie oferować wyższą jakość obsługi klientów oraz szerszą gamę produktów, zapewniając przy tym bardziej rozbudowaną infrastrukturę sprzedażową, usługową i produkcyjną.
 
Według informacji z Fläkt Bovent, połączenie firm na razie nie wpłynie na funkcjonowanie polskich oddziałów. Grupa zyskała wspólny, międzynarodowy zarząd, a do czasu uregulowania wszystkich kwestii formalno-prawnych na rynkach miejscowych (także na rynku polskim), firmy funkcjonować będą odrębnie, każda pod swoją marką. W tym roku nie zmieni się też strategia sprzedaży.