Konkurs NAJCIEKAWSZY PRODUKT co roku towarzyszy Targom Techniki Wentylacyjnej, Klimatyzacyjnej i Chłodniczej FORUM WENTYLACJA – SALON KLIMATYZACJA. Tradycyjnie, do konkursu stanęły produkty zgłoszone przez wystawców i prezentowane na stoiskach targowych. Wszystkie produkty miały premierę rynkową po 1 stycznia 2015 roku.

Głosujący oceniali 64 produkty, spośród których wybrali:

 

 

KATEGORIA WENTYLACJA

Modułowa centrala MCKS z wielostopniowym odzykiem ciepła firmy Klimor. (więcej).

Centrala składa się z bloków z filtrami kieszeniowymi klasy F7 na nawiewie i klasy M5 na wywiewie, wysokosprawnego odzysku ciepła krzyżowo-przeciwprądowego, pompy ciepła ze sprężarkami typu DC INVERTER oraz z wentylatorów z napędem bezpośrednim z zabudowanymi silnikami typu EC. Płynna regulacja sprężarek (na czynnik chłodniczy R410a) umożliwia uzyskanie stabilnej temperatury i ograniczenie zużycia energii.

Układ centrali pozwala na pracę w okresie całego roku przy pełnej sprawności odzysku ciepła. Centrala wyposażona jest w układ automatyki zapewniający ekonomiczną pracę urządzenia, możliwość podłączenia do BMS oraz możliwość sterowania centralą przez stronę internetową. Zastosowanie wielostopniowego odzysku ciepła i odpowiedniego algorytmu pracy pozwala uzyskać EER=8 i COP=21 dla całej centrali.
 

KATEGORIA KLIMATYZACJA

System VRV IV-I firmy Daikin. (więcej)

 VRV seria i Daikin to najbardziej estetyczne i zintegrowane rozwiązanie klimatyzacyjne na rynku. Urządzenia są niewidoczne z poziomu ulicy i w pełni integrują się z architekturą. Dzięki cichej pracy oraz łatwości wtopienia w otoczenie można łatwiej uzyskać pozwolenie na budowę.

Kompaktowe wymiary maksymalizują przestrzeń użytkową w pomieszczeniu. Urządzenia pracują z najwyższym wskaźnikiem efektywności sezonowej w swojej klasie (ESEER), a to oznacza niższe zużycie energii, mniejsze koszty i obniżenie emisji CO2. Dodatkowa unikalna funkcja zmiennej temperatury czynnika chłodniczego eliminuje zimne przeciągi i nieprzerwanie dostosowuje pracę urządzenia do rzeczywistych warunków.

 

 

 

Źródło zdjęć: Stowarzyszenie Polska Wentylacja.