Johnson Controls rozbudowała swoją fabrykę w Guangzhou (Chiny) w pierwszą na świecie w pełni zautomatyzowaną linię montażową urządzeń wentylacyjnych AHU oraz cztery dodatkowe linie do produckji urządzeń VRF (ang. variable refrigerant flow), aby sprostać azjatyckiemu i globalnemu popytowi na te produkty. Ekspansja ta zwiększy zdolności produkcyjne jednostek AHU (ang. air handling unit) o 30%, skróci czas ich produkcji i zwiększy wydajność.

"Od czasu naszego pojawienia się w Chinach ponad 100 lat temu, zdobyliśmy zaufanie klientów w całej Azji dzięki produktom wysokiej jakości, łącznie z urządzeniami klimatyzacyjnymi i przemysłowymi urządzeniami chłodniczymi York" powiedział Soren Bjerg, wiceprezes i dyrektor zarządzający Johnson Controls Asia Building Efficiency. "Wraz z rozwojem zakładu w Guangzhou, staramy się zwiększać naszą ofertę produkcyjną, dostarczając produkty według rosnącego popytu i tym samym pokazując nasze silne zaangażowanie w Azji i wobec naszych klientów".

Nowa linia montażowa jednostek wentylacyjnych będzie w pełni zautomatyzowana od instalacji poprzez montaż i testowanie po pakowanie produktu (ang. one-stop manufacturing point).

Cztery dodatkowe linie montażowe urządzeń VRF zwiększą moce produkcyjne i umożliwią Johson Controls sprostać wymaganiom klientów w Chinach, Azji Południowo-Wschodniej i na całym świecie. Fabryka pomieściła takża centrum badań i rozwoju nad nowymi jednostkami VRF i mniejszymi chillerami, w którym będą także symulowane różnorodne ekstremalne warunki dla testowania istniejących i nowych jednostek powstających w fabryce Johnson Controls.

Johnson Controls w fabryce Guangzhou aktualnie zatrudnia około 900 pracowników i prognozuje zwiększenie zatrudnienia o 500 pracowników do roku 2017 aby sprostać produkcji na zaspokojenie przewidywanego popytu.

Silnym impulsem dla Johnson Controls w Chinach było nabycie w roku 2005 York International, która miała główny udział w rynku urządzeń klimatyzacyjnych i chłodniczych. Produkty York są teraz zintegrowane z urządzeniami do kontroli i innymi technologiami opracowanymi przez Johnson Controls.

Zakłady Johson Controls w Guangzonhou produkują wyroby skierowne na rynek Azji i Chin. Produkty marki Johson Controls dostępne w Polsce pochodzą z fabryk Johson zlokalizowanych w Europie Zachodniej.

Źródło: Mat. prasowe Johnson Controls