Johnson Controls, światowy lider w dziedzinie systemów i usług podnoszących efektywność energetyczną budynków, poinformował, że jego klienci otrzymają jeszcze szersze możliwości zastosowania systemów bezpieczeństwa w swoich obiektach. Podczas 59. Szczytu ASIS International (największej na świecie organizacji działającej na rzecz rozwoju branży bezpieczeństwa), firma ogłosiła, że nowa wersja jej Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem P2000 będzie mogła integrować się z urządzeniami kontroli dostępu Authentic Mercury™ produkowanymi przez Mercury Security Corporation®, jednego z największych światowych dostawców urządzeń kontroli dostępu.

System P2000 Johnson Controls integruje technologie takie jak np. monitoring CCTV, alarmy przeciwpożarowe oraz systemy zarządzania budynkiem BMS, dzięki czemu klienci mają pełny obraz stanu bezpieczeństwa i poziomu wydajności swojego obiektu.

„Kiedy liczy się każda sekunda, do oceny stanu bezpieczeństwa i wydajności budynku potrzebny jest przede wszystkim dostęp do wszystkich informacji” ocenia Tammee Thompson, Wiceprezes i Dyrektor Generalna Global Security and Fire Solutions w Johnson Controls. „Bez prawidłowej integracji systemów nie otrzymamy wszystkich potrzebnych informacji”. Pani Thompson dodaje, że kompatybilność z platformą firmy Mercury oznacza współpracę Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Johnson Controls z wcześniejszymi urządzeniami kontroli dostępu tej firmy, gwarantując poprawność działania systemów, które klienci zainstalowali już wcześniej.

Najnowsza odsłona systemu P2000 ulepsza działanie technologii informatycznych poprzez poprawę wydajności systemu w czasie rzeczywistym, administrowanie oraz zwiększanie jego niezawodności. Nowy serwer danych przechowuje dane z okresu do 30 lat i – w razie potrzeby – generuje zaplanowane raporty działania systemu. Zarządcy obiektów mogą teraz administrować, uwierzytelniać i autoryzować dostęp do informacji z poziomu systemu P2000 poprzez protokół Lightweight Directory Access Protocol (LDAP) oraz poprzez Active Directory®, w ramach branżowych standardów dystrybucji informacji krytycznych poprzez protokół internetowy IP.

“Coraz więcej klientów stosuje rozwiązania integrujące system bezpieczeństwa z systemami budynkowymi, aby jeszcze lepiej zapewniać bezpieczeństwo ludzi i mienia, a jednocześnie obniżać koszty zużycia energii i utrzymania budynku” – mówi Thompson. „Możliwości integracji są praktycznie nieograniczone”.

Na całym świecie wiele organizacji publicznych i firm prywatnych stosuje rozwiązanie Technology Contracting™ firmy Johnson Controls chcąc powiązać ze sobą różne środowiska, w których można integrować systemy biznesowe, budynkowe oraz inne specjalistyczne systemy – w tym system P2000 – i inne technologie bezpieczeństwa, jak na przykład systemy przeciwpożarowe. Dobrym przykładem są budynki szpitalne, które mogą zastosować identyfikację radiową RFI (Radio Frequency Identification) aby śledzić, gdzie w danej chwili znajduje się sprzęt medyczny. Z kolei placówki edukacyjne oraz zakłady pracy mogą zintegrować swoje systemy oświetlenia i HVAC wraz z Systemem Bezpieczeństwa P2000, aby obniżyć koszty eksploatacji stref nieużytkowanych.

Więcej informacji na temat systemu P2000 na stronie: www.johnsoncontrols.pl


O firmie Johnson Controls - Building Efficiency
Johnson Controls – Building Efficiency, posiadając 500 oddziałów w ponad 150 krajach na całym świecie, jest czołowym dostawcą produktów, usług oraz rozwiązań w zakresie systemów chłodnictwa, wentylacji, klimatyzacji i ogrzewania, jak również systemów automatyki budynkowej i BMS, które podnoszą efektywność energetyczną i optymalizują koszty operacyjne obiektów należących do ponad miliona klientów na całym świecie.
Firma Johnson Controls jest zaangażowana w ponad 500 projektów dotyczących energii odnawialnej, w których stosowane są technologie wykorzystania energii słonecznej, geotermalnej oraz wiatru. Jej rozwiązania obniżyły emisję dwutlenku węgla o 16 mln ton, a od roku 2000 przyniosły oszczędności rzędu 19 mld USD. Wiele największych światowych firm powierzyło firmie Johnson Controls zarządzanie swoimi obiektami o charakterze komercyjnym o łącznej powierzchni ok. 140 mln metrów kwadratowych.
www.johnsoncontrols.pl

O firmie Johnson Controls
Firma Johnson Controls to światowy lider w zakresie różnych technologii świadczący usługi dla klientów w ponad 150 krajach. 168 000 pracowników firmy tworzy wysokiej jakości produkty, usługi i rozwiązania w zakresie optymalizacji wydajności energetycznej budynków, opracowuje ołowiowo-kwasowe akumulatory samochodowe oraz nowoczesne akumulatory do pojazdów o napędzie hybrydowym i elektrycznym, a także systemy wnętrz samochodowych. Zaangażowanie firmy Johnson Controls w zrównoważony rozwój sięga jej początków, czyli roku 1885, kiedy założyciel firmy wynalazł pierwszy elektryczny termostat pokojowy. Firmie Johnson Controls zależy na zadowoleniu udziałowców i wspieraniu klientów w odniesieniu sukcesu, czego wyrazem są jej strategie rozwoju i zwiększanie udziału w rynku. Firma Johnson Controls znalazła się w tym roku na 14-tym miejscu w dorocznym rankingu stu najbardziej odpowiedzialnych społecznie firm ("100 Best Corporate Citizens") Magazynu Corporate Responsibility Magazine. Więcej o Johnson Controls na stronie
www.johnsoncontrols.pl