Klienci Ventii - projektanci i instalatorzy - w dniach 11-13 czerwca odwiedzili litewską fabrykę firmy Amalva, producenta urządzeń Komofvent, gdzie mogli porozmawiać osobiście z projektantami i twórcami najnowszych rozwiązań technologicznych.

Wielkość fabryki oraz jej nowoczesny i zautomatyzowany park maszynowy wywarły na klientach duże wrażenie. Tym bardziej wartościowa była możliwość poznania całego cyklu produkcji central KOMFOVENT - począwszy od powstawania obudów, ich malowania i izolację, przez autorski proces budowy wysokosprawnych obrotowych wymienników ciepła (technologia własna Amalvy), skończywszy na projektowaniu zaawansowanych systemów sterowania. Była to świetna okazja, by przekonać się naocznie, że podzespoły central Komfovent (chłodnice i nagrzewnice, wymienniki obrotowe, filtry powietrza, obudowy, system automatyki itp.) firma Amalva produkuje sama. Tylko wentylatory zamawiane są u renomowanych producentów: ebm-papst i Ziehl-Abbeg. Goście mieli też okazje zobaczyć, że ścisły nadzór i kontrola na wszystkich etapach produkcji, wysokiej jakości komponenty, drobiazgowa dbałości o szczegóły to nie marketingowy slogan, a codzienność w litewskiej fabryce.

Projektanci i instalatorzy rzadko mają możliwość zajrzeć za kulisy Działu Badań i Rozwoju. W Amalvie tworzy go 40 osób. Niewielki wycinek ich pracy, który poznali goście w fabryce, zrobił na nich ogromne wrażenie.

Program merytoryczny uzupełniony był także o atrakcje turystyczne: zwiedzanie Wilna, wizyta w zamku Wielkich Książąt Litewskich w Trokach czy tradycyjne jedzenie czy napitki (w tym piwo Svyturys). Projektanci i instalatorzy zatem nie tylko pogłębili swą wiedzę techniczną, ale i miło spędzili czas.

Źródło, fot.: Ventia