Przedmiotem konferencji było podsumowanie sprzedaży urządzeń FUJITSU oraz prezentacja celów handlowych na najbliższe lata, zaś punkt kulminacyjny wydarzenia stanowiła uroczystość wręczenia nagród Laureatom Programu Partnerskiego FUJITSU 2017: „Poznaj Klimat – Made in Japan”.

Konferencja Dystrybutorów FUJITSU wiąże się z tradycją organizowanych cyklicznie spotkań o charakterze merytorycznym, dedykowanych autoryzowanym firmom partnerskim z całej Polski. Ostatnia konferencja odbyła się w 2016 roku w Toruniu, a jej tłem był obchodzony uroczyście Jubileusz 20-lecia istnienia firmy Klima-Therm. W tym roku na miejsce organizacji wydarzenia wybrano nowo powstały obiekt konferencyjno-hotelowy Pałac i Folwark Łochów zlokalizowany nieopodal Warszawy w sercu Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego. Ten nowoczesny kompleks należy do polskiej sieci hoteli Arche będącej jednym z odbiorców urządzeń klimatyzacyjnych i wentylacyjnych Grupy Klima-Therm.

Zasadniczym celem konferencji w Łochowie było podsumowanie sprzedaży w latach 2016-2017, omówienie rynkowych trendów i prognoz w podziale na kluczowe segmenty urządzeń, jak również prezentacja celów strategicznych i taktycznych firmy Klima-Therm w perspektywie kilku najbliższych lat. Ponadto, dzięki zaaranżowanej specjalnie na potrzeby konferencji wystawie, Dystrybutorzy mieli okazję do zapoznania się z najnowszymi produktami z oferty Grupy Klima-Therm. Kulminacyjny punkt agendy wydarzenia stanowiło podsumowanie efektów Edycji 2017 Programu Partnerskiego FUJITSU „Poznaj Klimat - Made in Japan” oraz wręczenie Laureatom nagród głównych symbolicznych biletów-zaproszeń do Japonii oraz na Sycylię. W ślad za oficjalnym zamknięciem „Made in Japan”, w Łochowie zainaugurowano Edycję 2018 Programu „Poznaj Klimat”, która będzie realizowana pod hasłem „Asia Dream”. Tym razem na ‘Najlepszych z Najlepszych’ Dystrybutorów FUJITSU czekają nowe destynacje – obfitujące w liczne atrakcje podróże do Chin oraz na Wyspy Zielonego Przylądka.

– Jednym z podstawowych filarów działalności Grupy Klima-Therm jest budowanie partnerstwa z Klientami – partnerstwa merytorycznego rozumianego jako dzielenie się wiedzą produktową i techniczną, jak również znajomością rynku i perspektyw rozwoju naszego wspólnego biznesu – podkreśla Przemysław Kukowski, Zastępca Dyrektora ds. Handlowych w firmie Klima-Therm odpowiedzialny za sprzedaż w kanale pośrednim oraz przebieg współpracy z siecią Dystrybutorów i Autoryzowanych Partnerów Serwisowych FUJITSU. – Konferencja to doskonała okazja do wymiany wiedzy, doświadczeń i dyskusji w szerszym gronie, jak i właściwe miejsce do prowadzenia indywidualnych rozmów mających na celu poznanie realnych potrzeb naszych Partnerów. Czas spędzony z Klientami jest równie cenny w kontekście zacieśnienia kontaktów i wypracowanych przez lata relacji, a warto dodać, że liczna grupa naszych Dystrybutorów towarzyszy nam od początków sięgającej już ponad dwie dekady działalności firmy Klima-Therm – konkluduje Przemysław Kukowski.

Konferencję Dystrybutorów FUJITSU 2018 zakończyła uroczysta kolacja wraz z bogatym programem atrakcji obejmującym m.in. występy uzdolnionych artystów – finalistów programów „Mam Talent” i „The Voice of Poland”.

Firma Klima-Therm dziękuje wszystkim obecnym w Łochowie przedstawicielom firm dystrybucyjnych za uczestnictwo w konferencji, jak również za owocną współpracę w roku 2017, która przełożyła się na utrzymanie wiodącej pozycji marki FUJITSU na polskim rynku urządzeń klimatyzacyjnych.