Firma LG Electronics (LG) rozpoczęła nową kampanię, która propaguje świadomy tryb życia. Zachęca konsumentów do codziennego podejmowania małych kroków na rzecz lepszej przyszłości. Celem proekologicznej akcji jest zwiększanie świadomości społecznej w kwestii globalnego ocieplenia i zmian klimatycznych, a także rozpowszechnianie przydatnych wskazówek, jak zmniejszyć emisję dwutlenku węgla dzięki zaawansowanym klimatyzatorom domowym marki LG.

Jedną z wielu inicjatyw LG w sferze ekologicznej, społecznej i związanej z ładem korporacyjnym („ESG”) jest seria kampanii #CareFor. Koncentruje się ona głównie na wdrażaniu zasad zrównoważonego rozwoju w codziennym życiu. Firma LG zachęca konsumentów, by za pomocą urządzeń marki tworzyli bardziej wydajne i zdrowsze środowisko domowe.

Akcja #CareForWhereYouLive ma zachęcić do działań służących rozwiązaniu problemu globalnego ocieplenia. Chodzi o wprowadzanie drobnych zmian, które mogą wpływać na zmniejszenie śladu węglowego i energetycznego gospodarstw domowych. Częścią najnowszej odsłony tej kampanii jest też prezentacja zaawansowanych technologii zastosowanych w klimatyzatorach domowych LG po to, by wspierać konsumentów w wysiłkach na rzecz bardziej zrównoważonego trybu życia.

 

 

W ramach #CareForWhereYouLive ukazał się film o pozytywnym przekazie. Udowadnia on, że prosta czynność – na przykład podniesienie oczekiwanej temperatury w klimatyzacji o jeden stopień – wywołuje „efekt motyla”, który korzystnie wpływa na życie wielu ludzi. Jak widać, nawet pozornie mało istotne działania mogą mieć ogromne znaczenie w walce z kryzysem klimatycznym.

Na stronie internetowej kampanii znajdziemy również porady ekspertów LG, jak ograniczyć emisję dwutlenku węgla we własnym domu. Można wziąć udział w interaktywnych quizach o oszczędzaniu energii oraz przejrzeć najnowszą ofertę ekologicznych klimatyzatorów.

Zwiększenie temperatury klimatyzacji do 24-26 stopni Celsjusza może przynieść naszej planecie korzyści bez uszczerbku dla komfortu domowników. Klimatyzatory domowe LG zaprojektowano z myślą o wygodzie i zrównoważonym rozwoju. Zużywają one nawet do 70 procent mniej energii1 i zapewniają szybsze chłodzenie niż modele konwencjonalne dzięki wyjątkowej sprężarce inwerterowej DUAL Inverter Compressor™. Najnowsze urządzenia marki LG zapewniają przepływ czystego i świeżego powietrza za sprawą wielostopniowego systemu AirCare Complete System™. Utrzymuje on jednostkę wewnętrzną w optymalnej czystości, aby użytkownicy mogli cieszyć się w domu czystym powietrzem2.


- LG zamierza konsekwentnie wykorzystywać swoje zaawansowane technologie do opracowywania urządzeń gospodarstwa domowego, które przynoszą coraz więcej profitów nie tylko konsumentom, ale i naszej planecie. Mamy nadzieję, że nasze kampanie #CareFor będą angażować ludzi i zachęcać ich do łączenia się w globalną społeczność, aby budować lepsze jutro – podkreślił Lyu Jae-cheol, prezes LG Electronics Home Appliance & Air Solution Company.

Więcej o kampanii #CareForWhereYouLive można dowiedzieć się tutaj.

1 Na podstawie testów TÜV Rheinland wykonanych zgodnie z wewnętrznymi metodami badawczymi LG porównującymi czas chłodzenia i zużycie energii. Badanie przeprowadzono w komorze o kubaturze 69 m3 (4,3 x 7,0 x 2,3 m) w temperaturze 33°C przy wilgotności względnej wynoszącej 60% z wykorzystaniem klimatyzatora LG ze sprężarką inwerterową DUAL Inverter Compressor (model US-Q242Kxy0) i klimatyzatora LG ze sprężarką o stałej prędkości obrotowej (model TS-H2465DA0). Oszczędność energii obliczana jest poprzez porównanie zużycia energii obu modeli podczas 8 godzin pracy. Szybkość chłodzenia mierzy się na podstawie czasu potrzebnego do schłodzenia komory z 33°C do 26,5°C.

2 Ultrafine Dust Remover w systemie AirCare Complete usuwa do 99,9% pyłu ultradrobnego (PM 0,1) w ciągu 109 minut zgodnie z testami przeprowadzonymi przez TÜV Rheinland. Filtr antyalergiczny zmniejsza ilość alergenów, m.in. roztoczy kurzu domowego, grzybów i pleśni. Produkt polecany przez British Allergy Foundation (BAF). Funkcje UVnano i Auto Cleaning usuwają z wentylatora do 99,99% bakterii – Staphylococcus aureus, Staphylococcus epidermidis, Klebsiella pneumoniae – zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez TÜV Rheinland na modelach S3NM12JL1GA (SJ), S3NM09AA1MA (SA) i S3NM24K21GA (SK) przy użyciu metody badania LG zgodnej z ISO 20743:2007. Skład systemu AirCare Complete System może różnić się w zależności od modelu.

 

O LG Electronics Home Appliance & Air Solution

Firma LG Home Appliance & Air Solution jest światowym liderem w dziedzinie urządzeń gospodarstwa domowego, rozwiązań do inteligentnych domów, rozwiązań z zakresu klimatyzacji i uzdatniania powietrza oraz wizjonerskich produktów wyposażonych w sztuczną inteligencję LG ThinQ AI. Firma tworzy szeroką gamę rozwiązań na bazie wiodących w branży technologii podstawowych, dążąc do poprawy jakości życia i zdrowia konsumentów poprzez opracowywanie przemyślanych sprzętów kuchennych, urządzeń do mieszkania, systemów HVAC i rozwiązań do uzdatniania powietrza. Łącznie produkty te zapewniają większą wygodę, doskonałą wydajność, sprawne działanie i istotne korzyści zdrowotne. Więcej informacji o LG można znaleźć na stronie internetowej www.LGnewsroom.com.