Podczas Międzynarodowych Targów Instalacyjnych INSTALACJE 2014 w Poznaniu, odbyły się Mistrzostwa Polski Instalatorów dla Szkół. Pierwsza edycja cieszyła się sporym zainteresowaniem uczniów kształcących się na kierunkach związanych z tematyką instalacyjną. W eliminacjach udział wzięło blisko 30 uczestników z 7 szkół. Zwyciężył Kamil Maleszka z Zespołu Szkół Zawodowych im. Powstańców Wielkopolskich w Gostyniu.

Przedstawiciele Międzynarodowych Targów Poznańskich odwiedzili szkołę Młodego Mistrza w Gostyniu, by przekazać główną nagrodę Mistrzostw Polski Instalatorów dla Szkół – stojak konkursowy (na foto głównym). Wręczenie odbyło się w obecności dyrektora szkoły – Macieja Marcinkowskiego, wicedyrektora – Jacka Kasperskiego oraz Młodego Mistrza Montażu – Kamila Maleszki i jego nauczyciela – Dawida Nawrockiego, nagrodę przekazał dyrektor targów INSTALACJE – Konrad Fleśman.

Stojak konkursowy ufundowany przez Międzynarodowe Targi Poznańskie, to instalacja wyposażona m.in. w grzejnik VOGEL & NOOT COSMO T6, głowicę termostatyczną do zaworu termostatycznego AFRISO, pompę ALPHA 2 firmy GRUNDFOS, zawór trójdrożny kotła BROTJE WHBS, rurę RAUTITAN REHAU. 

stojak konkursowy


Dyrekcja szkoły oraz uczniowie, nie kryli radości z otrzymanej nagrody.  Stojak znalazł swoje miejsce w pracowni technik urządzeń odnawialnych źródeł energii. W przyszłości ma zostać połączony z kolektorem słonecznym oraz z instalacją ogrzewania podłogowego. Dzięki temu młodzi instalatorzy będą mogli ćwiczyć i doskonalić swoje umiejętności na prawdziwych urządzeniach, z którymi spotkają się w pracy zawodowej.

Kamil Maleszka – finalista Mistrzostw Polski Instalatorów dla Szkól, zdradził nam swój sposób na zwycięstwo. Zadanie nie było dla niego bardzo trudne, gdyż z urządzeniami ma kontakt, na co dzień w czasie praktyk zawodowych. Przed startem w mistrzostwach rozmawiał z kolegami ze szkoły, dokładnie przemyślał kolejność montażu i przygotował narzędzia. Mimo ogromnej adrenaliny, zachował spokój i skupił się na wykonywanych czynnościach. Udało się! Czas 2 minut i 58 sekund zaprowadził Kamila na podium. Swojej radości i dumy, zarówno dziś podczas spotkania jak i w trakcie finału, nie ukrywał Dawid Nawrocki - nauczyciel Młodego Mistrza Montażu. Sam brał udział w Mistrzostwach Polski Instalatorów w 2012 roku i znalazł się w pierwszej dziesiątce. Rzucając wyzwanie „majster nie może być gorszy od ucznia” podsumował spotkanie dyrektor szkoły – Maciej Marcinkowski.

Zwycięzcy i jego mentorowi serdecznie gratulujemy!

 

Materiał prasowy MTP Sp. z o.o.