Rozporządzenie (UE) nr 517/2014 w sprawie fluorowanych gazów cieplarnianych przewiduje redukcję fluorowanych gazów cieplarnianych (gazów F) w UE do 35 mln ton ekwiwalentu CO2 do 2030 r. Coraz częściej zamiast szkodliwych dla środowiska gazów cieplarnianych stosuje się naturalne czynniki chłodnicze, ale są one bardziej łatwopalne, a zatem wysoce łatwopalne w przypadku awarii. Wentylatory ebm-papst są przystosowane do stosowania naturalnych czynników chłodniczych. 

Nowy wentylator osiowy AxiEco Protect

Firma ebm-papst opracowała nowy wentylator osiowy AxiEco Protect do stosowania w parownikach, pompach ciepła i innych urządzeniach wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Charakteryzuje się zarówno wysoką wydajnością, jak i niezwykle wysoką stabilnością ciśnienia. Jego krzywa wydajności powietrza ma znacznie bardziej strome nachylenie niż porównywalne wentylatory osiowe. Seria już teraz spełnia wymagania planowanych w przyszłości wartości granicznych ErP, oferując w ten sposób niezbędną niezawodność planowania - zarówno w technologii EC i AC.

Zalety nowego produktu:
- maksymalna poprawa wydajności w porównaniu z wentylatorami HyBlade
- niesamowita krzywa wydajności
- wysoka stabilność ciśnieniowa
- wygodne kompaktowe rozwiązanie plug & play
- łatwość instalacji
- kratka ochronna wykonana ze stali
- odporność mechaniczna
- standardowe rozmiary 300, 350, 400, 450, 500 mm

>>więcej o AxiEco w broszurze pdf

AxiEco Protect podczas targów wirtualnych

Ebm-papst będzie obecna podczas wirtualnych targów HVAC 1-2 września 2020 roku. Czterech pracowników producenta będzie pełnić rolę awatarów, obsługując wirtualne stoisko targowe ebm-papst i odpowiadając na pytania dotyczące wentylatorów i naturalnych czynników chłodniczych - a także zaprezentują nowy wentylator osiowy AxiEco Protect.

Wirtualne targi potrwają 24 godziny, obejmując wszystkie globalne strefy czasowe. Odwiedzający mogą wchodzić w interakcję z awatarami jako personel wirtualnej kabiny za pośrednictwem czatów w czasie rzeczywistym oraz funkcji audio i wideo. Organizatorem „wirtualnych targów” jest firma shecco, a targi odbywać się będą w ramach konferencji ATMOsphere.