Nowość w ofercie ebm-papst - wentylator odśrodkowy RadiFit - łączy zalety niewielkich rozmiarów i maksymalnej efektywności energetycznej (technologia GreenTech EC) z wysoką żywotnością. Jako urządzenie typu "plug&play", dobrze nadaje się do modernizacji istniejących instalacji, bez wysokich kosztów dodatkowych i znacznego nakładu pracy.

W nowy wentylatorze ebm-papst połączył wirnik, silnik, elektronika sterownicza oraz obudowa scroll w jedną, łatwo konfigurowalną jednostkę. Elektronicznie komutowany silnik jest bezpośrednio zintegrowany z wirnikiem, co eliminuje dodatkowe elementy, takie jak napęd pasowy czy konwerter częstotliwości. Takie rozwiązanie wpływa na znaczne zmniejszenie rozmiarów całego urządzenia. Wielkość obudowy jest taka sama, jak dla standardowych urządzeń dostępnych na rynku - to ułatwia wymianę obecnego urządzenia na RadiFit w istniejącej instalacji.

Wysokie wydajności napędów GreenTech EC ze zmienną prędkością zapewniają wysoki stopień efektywności połączony z wysokim ciśnieniem statycznym. Obudowa i dysza wlotowa są optymalnie dopasowane do wirnika, co zapewnia wydajną i cichą pracę. Wytrzymałe łopatki wykonane są z odpornego na korozję aluminium.

W skład serii wchodzą wymiary 250-400. Wymiary 315, 355 i 400 mogą być wyposażone w wytrzymałą prostokątną ramę. Mogą zapewnić przepływ do 10 000 m³/h i pracować pod zasilaniem zarówno 50, jak i 60 Hz. Znajdą zastosowanie w wielu urządzeniach wentylacyjno-klimatyzacyjnych, np. niskich klimatyzatorach albo centralach wentylacyjnych.

Urządzenia RadiFit będą dostępne w ofercie w drugiej połowie 2014 roku.

 

Źródło, foto: ebm-papst