Dzisiejsze projektowanie budynków o nieregularnie zmieniającym się sposobie i natężeniu użytkowania w skali dobry jest coraz większym wyzwaniem. Zadaniem projektanta jest połączyć wyśrubowane wymagania pełnego komfortu użytkowników pomieszczeń i oszczędność energii. Dotyczy to coraz większej liczby budynków – a na pewno niemal wszystkich budynków biurowych czy użyteczności publicznej. „Wentylacja na żądanie” (Demand Control Ventilation) stopniowo przestaje być kaprysem najbogatszych inwestorów, a staje się standardem.

Dziś najkrótsza i najprostsza droga do realizacji systemów „wentylacji na żądanie” to zastosowaniem systemów ze zmienną regulacją przepływu (VAV), dzięki którym intensywność wentylacji dynamicznie dostosowuje się do rzeczywistego zapotrzebowania w pomieszczeniach.

Dlatego najbliższe webinarium FläktGroup i HVACR.pl (25 października o godz. 12) pt. Optivent. VAV bez tajemnic poświęcone będzie praktycznym aspektom projektowania nowoczesnego systemu VAV. Odwołamy się do doświadczeń FläktGroup, zdobytych w czasie tworzenia, doskonalenia i stosowania w inwestycjach systemu VAV o nazwie Optivent, który – rozbudowany do Optivent Ultra – zapewnia niespotykanie dokładną technikę pomiaru przepływu, która w najmniejszym stopniu nie zakłóca przepływu i nie pogarsza ani warunków pracy, ani akustyki systemu.Spotkanie poprowadzi Kierownik Produktu Regulatory VAV i Nawiewniki we Fläkt Bovent, Wiesław Domański. Nasz prelegent jest ekspertem o bogatym doświadczeniu nie tylko w przygotowywaniu projektów wykonawczych na ważne inwestycje (np. Stadion Narodowy), ale też w zakresie konstrukcji. Uczestniczył m.in. w opracowaniu nawiewników wyporowych, dalekiego zasięgu i wirowych, produkowanych w fabryce FläktGroup w Polsce.

Podczas spotkania Wiesław Domański wyjaśni uczestnikom m.in.:

  • jak rozwiązać współpracę regulatorów VAV z nawiewnikami;
  • jak optymalizować ciśnienie w systemach wentylacji „na żądanie”;
  • jakie są korzyści z zastosowania pomiaru ultradźwiękowego.

Spotykamy się 25 października (środa) o godz. 12.00. Prosimy o zarezerwowanie około 60 minut. Tradycyjnie to nic nie kosztuje, a warunkiem udziału w webinarium jest wcześniejsza rejestracja. Wszystkie informacje organizacyjne, dotyczące wejścia na webinarium, otrzymają Państwo w mailu potwierdzającym rejestrację.