Dzięki temu obie spółki poszerzyły swoją ofertę o nowe technologie, jednocześnie powiększając rynek odbiorców.

Wpółpraca partnerska Vents Group i Ground-Therm dotyczy wzajemnej dystrybucji systemów wentylacyjnych VENTIFLEX oferowanych przez Ground-Therm, kompatybilnych z centralami VUT EH EC marki Vents.

VENTIFLEX to system, którym zainteresowani są zwłaszcza instalatorzy i wykonawcy domków jednorodzinnych ze względu na specyfikę systemu - jest to system przeznaczony do ukrycia w wylewkach, dedykowany nowym inwestycjom, ponieważ jego instalacja ma miejsce na etapie budowy obiektu. System VENTIFLEX wraz z VUT EH EC to rozwiązanie, które powinno zainteresować projektantów.

Vents Group i Ground-Therm wspólnie na targach Forum Wentylacja - Salon Klimatyzacja 2014 w Warszawie. Fot. Vents Group

Vents Group i Ground-Therm wspólnie na targach Forum Wentylacja - Salon Klimatyzacja 2014 w Warszawie. Fot. Vents Group

 

VENTS Group

Vents Group założona w latach 90-tych to aktualnie jeden z największych producentów europejskich w branży wentylacyjnej, zatrudniający ponad 2000 pracowników. Produkty wytwarzane w obrębie grupy, takie jak wentylatory kanałowe, kominkowe, odśrodkowe, osiowe, dachowe, aparaty grzewczo-wentylacyjne oraz centrale wentylacyjne i systemy wentylacji, wytwarzane są zgodnie zasadami ISO 9001:2000.

 

Ground-ThermGround-Therm jest producentem systemowych rozwiązań wentylacyjnych dla budynków energooszczędnych oraz pasywnych. W 2008 powstał pierwszy, całkowicie polski system rurowych gruntowych wymienników ciepła z unikatową antybakteryjną technologią mikrosrebra, a kilka lat później układ elastycznych kanałów wentylacyjnych pod nazwą VENTIFLEX także zabezpieczonych przed rozwojem bakterii oraz grzybów.