SECESPOL, polski producent wymienników ciepła, zaprezentuje przegląd portfolio innowacyjnych produktów podczas SHK w Essen w dniach od 10 do 13 marca - na stoisku B45 w hali 3. SECESPOL działa na rynkach międzynarodowych od 30 lat, a od 10 lat jest reprezentowany na rynku niemieckim przez spółkę zależną. „Jesteśmy zasadniczo dostawcą systemu, który oferuje wymienniki ciepła od A do Z, lutowane, skręcane i rurowe wymienniki ciepła. Reprezentatywny wybór naszych produktów można zobaczyć w SHK Essen” - mówi Christian Huhn, dyrektor zarządzający SECESPOL Deutschland GmbH.

Na SHK zostanie zaprezentowana najnowsza wersja wymiennika JAD. Wymiennik ten stosowany jest szczególnie do aplikacji parowych. JAD jest także stosowany w technologii chłodniczej jako parownik z wiązką rur lub skraplacz z wiązką rur. JADy są spawane ze stali nierdzewnej, co czyni je odpornymi na korozję.

Firma SECESPOL przedstawi również wariant gotowy do instalacji - z płaszczem i rurowym wymiennikiem ciepła HAD. Wersja ta ma również wysokiej jakości izolację cieplną i stałą podstawę z oczkami montażowymi. Połączenia kołnierzowe są instalowane poziomo, co ułatwia podłączenie do rur poziomych, co z kolei znacznie przyspiesza cały proces instalacji.

W technice basenowej i wodnej, SECESPOL pokaże wymiennik ciepła B-Line. Konstrukcja wiązek rur wykonana ze stali nierdzewnej, tytanu i ceramiki umożliwia stosowanie w basenach z wodą chlorowaną, wodą słodką lub słoną, a zwłaszcza w rurkach ceramicznych - w kąpielach termalnych z wodą zawierającą siarkę.

Duże, przykręcane płytowe wymienniki ciepła PHE nadają się również do stosowania w basenach. Są one w stanie ogrzać duże ilości wody w krótkim czasie. Ich wielką zaletą jest ich wydajność. Płytowe wymienniki ciepła PHE są odpowiednie również do systemów ogrzewania i chłodzenia, a także do zastosowań z zimną wodą. Są dostępne w różnych rozmiarach, z różnych materiałów.

W segmencie lutowanych płytowych wymienników ciepła, SECESPOL przedstawi lutowane miedzią płytowe wymienniki ciepła serii L-Line, które są przeznaczone do standardowych systemów ogrzewania lub chłodzenia w wersji płyn-płyn. Dzięki optymalnej konstrukcji kanałów przepływowych osiąga się zrównoważone opory przepływu i wysokie prędkości wymiany ciepła. W Essen pokaże również lutowane miedzią płytowe wymienniki ciepła serii SafePLATE, które zostały opracowane do zastosowań wymagających wysokiej wydajności wymiany ciepła. Specjalnie opracowany system podwójnych ścianek i szczelina w powierzchni bocznej wymiennika chronią przed zmieszaniem mediów w przypadku awarii wymiennika ciepła i umożliwiają wizualne określenie wycieku.

Całkowicie i w pełni spawany płytowy wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej LUNA ustanawia nowe standardy higieny w podgrzewaniu i uzdatnianiu wody pitnej. Ze względu na swoją konstrukcję jest wyjątkowo trwały i ma szeroki zakres możliwych zastosowań. Prezentowane na SHK płytowe wymienniki ciepła ze stali nierdzewnej są odporne na korozję, wahania temperatury i wahania ciśnienia.

Źródło: SECESPOL Deutschland GmbH