We wrześniu 2018 Daikin Europe zorganizowała w Belgii dwudniowe wydarzenie z okazji jubileuszu 45 lat istnienia firmy.

Pierwszego dnia świętowało 553 gości VIP, w tym oficjalnych przedstawicieli, klientów i partnerów. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele i dygnitarze z regionu, a także Hajime Hayashi - ambasador Japonii w Belgii i Kazuo Kodama - japoński ambasador przy Unii Europejskiej. Kierownictwo Daikin Industries reprezentował prezes Noriyuki Inoue oraz prezes i dyrektor generalny Masanori Togawa.

Program dnia obejmował występy krajowych i międzynarodowych artystów różnych dyscyplin, od tańca i akrobatyki po klasyczną muzykę fortepianową i popową, poprzetykane przemówieniami. Tematem wydarzenia był The Wonderful World of Daikin, wybrany tak, aby odzwierciedlał kierunek firmy jako wizjonerskiego innowatora, zaangażowanego w ochronę środowiska i pozytywnie rozwijającego się w przyszłości.

W swoim przemówieniu powitalnym przewodniczący Daikin Europe Masatsugu Minaka powiedział: "Kluczem do naszej strategii jest szybki rozwój naszych działań badawczo-rozwojowych, wspierany przez siłę roboczą, która wzrosła z 170 pracowników pięć lat temu do ponad 350 dzisiaj. W 2011 roku założyliśmy Centrum Rozwoju EMEA. Zaowocowało to rozwojem wielu nowych produktów, które pozwoliły nam wykorzystać nowe możliwości na rynku, na przykład w ogrzewaniu, wraz z wprowadzeniem na rynek nowej serii Daikin Altherma. Nasze obroty przekroczyły 2 miliardy euro w 2015 roku. W latach 2013-2017 osiągnęliśmy 133% wzrostu, a rok 2018 również był rekordowy."

Drugiego dnia ugoszczono 2300 pracowników Daikin i gości z całego regionu EMEA.

Odpowiedzialny za Europę, Bliski Wschód i Afrykę (EMEA), zespół Daikin Europe N.V. stał się wyraźnym liderem w zakresie rozwiązań związanych z kontrolą klimatu, ze znaczną obecnością geograficzną, zdolnościami produkcyjnymi i zasobami ludzkimi, które wciąż się rozwijają, przynosząc rok do roku wzrost zysków i sprzedaży.