Danfoss ogłosił plany zamknięcia zakładu produkcyjnego w Arkadelphia w stanie Arkansas we wtorek (21 stycznia 2020). Zakład, który zatrudnia 170 osób i produkuje sprężarki spiralne o małej wydajności, agregaty skraplające i montuje pompy wysokociśnieniowe, zostanie zamknięty do końca 2020 roku.

W komunikacie prasowym firmy stwierdzono, że z zamknięciem stoi „spadek popytu na rynku”.

- Na całym świecie obserwujemy spadek popytu na sprężarki spiralne o małej pojemności - powiedział Noel Ryan, prezes Danfoss Commercial Compressors. - Współpracujemy z naszymi pracownikami, aby zapewnić im najlepsze możliwe wsparcie. Decyzja o zamknięciu produkcji opart jest na potrzebie optymalizacji biznesu w celu spełnienia obecnych warunków rynkowych - dodał Ryan.

Produkcja sprężarek spiralnych zostanie w przyszłości skonsolidowana w istniejących zakładach w Reyrieux we Francji i Wuqing w Chinach.

Fabryka Arkadelphia została założona w 1995 roku jako baza produkcyjna dla Scroll Technologies, amerykańskiej spółki joint venture 50/50, której właścicielem jest Carrier i York - kompresor Bristol. Firma ta została przejęta przez Danfoss w 2006 roku.