David Cameron zwiedzał fabrykę w towarzystwie Willa Quince’a - kandydata Partii Konserwatywnej w Colchester w nadchodzących wyborach. Obu polityków oprowadzał Ian Morehouse, Dyrektor Zarządzający brytyjskiego oddziału Fläkt Woods i wiceprezes działu wentylatorów. Goście zapoznali się z produkcją oraz spotkali z pracownikami. Morehouse podkreślił, że taka wizyta pozwoliła premierowi przekonać się o tym, jak biznes z długoletnią tradycją rozwija umiejętności techniczne i wciąż zaskakuje klientów nowymi, różnorodnymi produktami, które spełniają ich potrzeby.

Premier Cameron komentował swoją wizytę z dużym zadowoleniem: Wspieranie przedsiębiorstw w tworzeniu kolejnych miejsc pracy jest istotnym założeniem długofalowego planu gospodarczego. Wizyta z Willem Quincem w fabryce Fläkt Woods w Colchester była wspaniała, mogliśmy zapoznać się z nowymi produktami. Praktyki zawodowe zapewniają pracownikom odpowiednie przeszkolenie i nadzieję na lepszą przyszłość - bardzo ucieszyło mnie, że tak wielu pracowników, których spotkałem, zaczynało właśnie podczas takich praktyk. Wszystkim im życzę wszelkich sukcesów w przyszłości.

“Nowe produkty”, o których wspominają dyrektor Morehouse i premier Cameron to przede wszystkim nowy typoszereg wentylatorów osiowych - JMv. Morehouse podkreślił zaawansowanie technologiczne nowego produktu, osiągnięte dzięki zastosowaniu zaawansowanych narzędzi projektowych i umiejętnego zastosowania projektowania aerodynamicznego w praktyce.

JMv (średnice od 315 to 630 mm, przepływ do 31 680 m3/h) mają bardzo wysoką wydajność i efektywność energetyczną. Wirniki wykonane są z odlewów aluminiowych, badanych promieniami Roentgena i dokładnie wyważone. Łopatki wirników wykonane są w specjalnej technologii “VCC”, która zapewnia wyjątkową energooszczędność - sprawność wynosi do 82%, koszty eksploatacyjne można obniżyć nawet o 24%. Wentylator umieszczony jest w obudowie, co zapewnia bardzo prostą instalację.

Więcej o wentylatorach JMv wkrótce w HVACR.pl!