Zielony ład to jeden z ważnych tematów przyszłościowych, które zostaną omówione w sekcji Energia na targach ISH digital 2021, gdzie wystawcy prezentują różnorodne rozwiązania i systemy grzewcze, które w decydujący sposób przyczyniają się do osiągnięcia celów klimatycznych. Jednocześnie Forum Technologii i Energii ISH przyjrzy się z bliska aktualnej sytuacji politycznej na rynku ciepłowniczym.

W związku z tym szczególna uwaga zostanie zwrócona na ogromne znaczenie systemów wentylacji i klimatyzacji na tle trwającej pandemii koronowej. Dzięki ciągłemu filtrowaniu powietrza w pomieszczeniu i oczyszczaniu go dużą ilością powietrza zewnętrznego, technologia wentylacji może pomóc w znacznym zmniejszeniu ryzyka infekcji - ważny temat, który zostanie również zbadany na forum klimatyzacji. Ponadto Building Forum zajmie się między innymi nowymi wymaganiami, które mogą mieć wpływ na systemy automatyki budynkowej od 2025 r.

Sekcja Woda ma zwrócić uwagę na higienę wody pitnej i rosnący trend w kierunku większej higieny łazienek. Dzięki powierzchniom odpornym na zabrudzenia i bakterie, bezdotykowej obsłudze i higienicznym elektronicznym bidetom, branża sanitarna przedstawi inteligentne rozwiązania spełniające rosnące wymagania dotyczące higieny - bez względu na to, czy chodzi o hotele, toalety publiczne, czy prywatne łazienki. „Pop up my Bathroom” podejmuje wiodące tematy i na tej podstawie oferuje ekskluzywny wgląd w trzy główne długoterminowe trendy w projektowaniu łazienek na targach ISH digital 2021.

Wydarzenie skupia się głównie na łączności, transferze wiedzy, wysokiej jakości treści, kompleksowym programie wydarzeń oraz najnowszych rozwiązaniach i innowacyjnych produktach. Na targach ISH digital 2021 wszystkie działania wystawców będą skoncentrowane i inteligentnie połączone z usługami oferowanymi przez Messe Frankfurt. Platforma ta daje wszystkim firmom, a także obecnym i potencjalnym klientom możliwość spotkania i nawiązania nowych kontaktów niezależnie od granic międzynarodowych. Zwiedzający mogą bezpośrednio kontaktować się z wystawcami za pośrednictwem czatów lub systemu spotkań online.

2020: rok wzrostu dla sektora

Sektor automatyki domowej i budynkowej okazał się wysoce odporny na kryzys w 2020 r. I osiągnął łączną sprzedaż w wysokości 64,11 mld euro, co stanowi wzrost o 5,3% w stosunku do 2019 r. W związku z tym kontynuowano rozwój technologii ogrzewania / automatyki budynkowej, urządzeń sanitarnych i klimatyzacji / wentylacji. dynamiczny rekord wzrostu z ostatnich trzech lat. Pomimo blokady produktywność na placu budowy została nieznacznie obniżona, a nowe prace budowlane trwały nieprzerwanie. Kolejnym motorem wzrostu był boom remontowy, a także wpływ na projekty modernizacyjne przepisów energetycznych zawartych w pakiecie klimatycznym rządu RFN.

Federalny minister gospodarki i energii przemawia na otwarciu targów ISH digital 2021

ISH digital 2021 zostanie oficjalnie otwarty 22 marca o godzinie 10.00. Podczas transmisji cyfrowej niemiecki federalny minister gospodarki i energii Peter Altmaier opowie o ważnych tematach z zakresu polityki klimatycznej i wyjaśni Zielony Ład, jeden z głównych tematów ISH digital 2021. Inni przedstawiciele świata polityków biorących udział w tym wydarzeniu to m.in. minister prezydent Hesji Volker Bouffier i radny Frankfurtu Markus Frank. Program poprowadzi Julia Bauer, która przeprowadzi również wywiady z czołowymi przedstawicielami branży sanitarnej i HVAC na temat ich rozwiązań na najpilniejsze pytania naszych czasów. Oprócz branży instalacyjnej młodzi przedstawiciele europejskich start-upów opowiedzą również o swoich innowacjach.

Ceremonię otwarcia ISH digital 2021 można oglądać na żywo od godziny 10:00 w poniedziałek 22 marca na stronie www.ish.messefrankfurt.com