Jakie są procedury związane ze staraniami o zgodę na montaż klimatyzacji w budynku zabytkowym? Czy zawsze potrzebna zgoda konserwatora i czy jej brak oznacza koniec starań o zapewnienie komfortu termicznego lokalu użytkowego? Odpowiedzi na te, i inne pytania będzie można poznać podczas szkolenia: „Systemy klimatyzacji spełniające wymagania ochrony konserwatorskiej dla modernizowanych budynków zabytkowych”, które odbędzie się 22 września br. w siedzibie firmy Thermosilesia w Rudzie Śląskiej z udziałem Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Dzięki renowacji przestronne i dobrze doświetlone mieszkania, czy lokale użytkowe w kamienicach zachwycają elegancją i rozmachem. Takie są zalety mieszkania, czy prowadzenia działalności w zabytku. W dużych miastach hotele i restauracje na starówce przyciągają tłumnie turystów. Z jakimi kłopotami borykają się obecni i przyszli właściciele takich nieruchomości? Planującym adaptację nie wolno ingerować w wygląd elewacji powodując zmianę charakteru zabytkowego budynku. Dlatego też montaż tradycyjnego systemu klimatyzacji bywa niemożliwy. Więcej o szczególnych uwarunkowaniach związanych z modernizacją budynków zabytkowych opowie 22 września Śląski Wojewódzki Konserwator Zabytków Łukasz Konarzewski podczas szkolenia organizowanego przez firmę Thermosilesia, będącą właścicielem marki Rotenso i dedykowanego zabytkom systemu Rotenso RVF V- Stage.

- Jako dostawcy rozwiązań z zakresu systemów klimatyzacji często otrzymywaliśmy zapytania ze strony instalatorów, projektantów, a także samych inwestorów, którzy poszukują sposobu zapewnienia stabilnych warunków termicznych zabytkowych lokali (niezbędnych z jednej strony dla komfortu przebywających lub pracujących w nich osób, a z drugiej dla utrzymania samego obiektu w dobrym stanie). W odpowiedzi na sygnalizowane trudności stworzyliśmy system RVF V-STAGE Rotenso. Intencją szkolenia jest promowanie nowatorskiego systemu przeznaczonego dla modernizacji budynków w zwartej, zabytkowej zabudowie, która nie powala na montaż agregatu skraplającego na elewacji, czy dachu – wyjaśnia prowadzący szkolenie Sylwester Stafiej Dyrektor Systemów Klimatyzacji Thermosilesia.

Szczegóły szkolenia: „Systemy klimatyzacji spełniające wymagania ochrony konserwatorskiej dla modernizowanych budynków zabytkowych”
Termin: 22.09.2021 r. (środa)
Czas trwania: 9:00 – 12:00
Miejsce: siedziba Thermosilesia w Rudzie Śląskiej, ul. Szyb Walenty 16
Organizator: Thermosilesia Sp. z o. o. Sp. k.
Koszty udziału: Bezpłatne
Sposób rejestracji: https://news.thermosilesia.pl/systemy-klimatyzacji-w-budynkach-zabytkowych/ 

Agenda szkolenia:
• Wprowadzenie
• Procedury związane z uzyskaniem zgody na montaż klimatyzacji w budynku zabytkowym
• Budowa i zasada działania modelowego układu VRF
• System Rotenso RVF V– Stage dla zabytków, możliwości wykorzystania, budowa, zasada działania.

Patronat medialny: Polski Instalator, Rynek Instalacyjny, portal HVACR.pl, Fachowy Instalator