Zasadniczym punktem spotkania, które odbyło się w dniach 14-16 lutego br. był sobotni panel konferencyjny. Po oficjalnym powitaniu przybyłych na konferencję Gości przez Prezesa Grupy KLIMA-THERM Daniela Jaśkiewicza oraz Dyrektora ds. Handlowych Andrzeja Walendowicza, swoją prezentację wygłosił Przemysław Kukowski, Z-ca Dyrektora ds. Sprzedaży. Kukowski podsumował rok handlowy 2013 pod kątem najważniejszych wskaźników, jak również opowiedział o działaniach wspierających sprzedaż. Kluczowym projektem dedykowanym Dystrybutorom i Autoryzowanym Partnerom Serwisowym (APS) był program „Royal Adventure – Poznaj klimat przygody!” przygotowany we współpracy z profesjonalną agencją z bogatym portfolio referencji w zakresie wdrażania narzędzi  pro-sprzedażowych.

Zwieńczenie pierwszej części konferencji stanowiło uroczyste wręczenie nagród wszystkim laureatom programu „Royal Adventure”. Listę nagrodzonych ogłosili inicjatorzy i opiekunowie Programu – Ewa Pilarska, Dyrektor ds. Marketingu i PR w Grupie KLIMA-THERM, oraz Przemysław Kukowski.

Druga część konferencji została poświęcona planom sprzedażowym KLIMA-THERM na rok 2014, a w szerszym kontekście prognozom rozwoju branży HVAC w Polsce. Andrzej Walendowicz podkreślił znaczenie udziału urządzeń typu Split i Multi-Split w ogólnej strukturze sprzedaży, czego konsekwencją jest m.in. ogłoszona podczas konferencji druga edycja programu wsparcia, która ruszy już 3 marca.

Kolejnym punktem panelu konferencyjnego była prezentacja produktowa poprowadzona przez Marka Kupca, Dyrektora ds. Technicznych KLIMA-THERM. W tym roku portfolio urządzeń FUJITSU uzupełni nowa seria urządzeń Airstage VRF J-IIS. Sporo ciekawych rozwiązań pojawi się w zakresie sterowania i monitoringu. Wśród nich warto chociażby wymienić nowy, 2-przewodowy sterownik ścienny UTY-RLR z dużym wyświetlaczem, system Controller Lite – zaawansowane oprogramowanie do centralnego sterowania małymi i średnimi budynkami, interfejsy KNX i Modbus, czy aplikacje sterowania przez sieć WiFi za pomocą smartfona i tabletu – IntesisHome oraz AirPatrol. W grupie urządzeń KLIMA-THERM by KLIMOR nowość stanowi rozszerzenie rodziny kompaktowych central wentylacyjnych ‘AHU Smart Solutions’ o modele KCX 1200 oraz gamę urządzeń KCO 300/500/800/1200. Doskonałym uzupełnieniem prezentacji była wystawa produktów. Uczestnicy konferencji mieli nie tylko możliwość  obejrzenia urządzeń, ale również przetestowania funkcjonowania aplikacji mobilnych. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem i uznaniem Gości, zyskując miano najbardziej profesjonalnej prezentacji produktów w historii Konferencji Dystrybutorów FUJITSU.

Konferencji, która odbyła się w luksusowym hotelu „Czarny Potok Resort & Spa” w Krynicy Zdrój towarzyszyło szereg atrakcji tj. uroczysta Gala KLIMA-THERM z występem gwiazdy – Brodki z Zespołem, czy Walentynkowa biesiada góralska.

 

KLIMA-THERM, Generalny Przedstawiciel FUJITSU GENERAL w Polsce, Skandynawii i w krajach nadbałtyckich oraz Grupa powiązanych kapitałowo spółek, od 1996 roku dostarcza Klientom najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie Klimatyzacji Komfortu oraz systemów Klimatyzacji Przemysłowej w oparciu o urządzenia renomowanych, światowych marek: FUJITSU, KLIMOR, KLIMA-THERM by CLINT, AERIAL, HB COTES. Oferta firmy to szerokie portfolio produktów z dziedziny klimatyzacji, wentylacji, chłodnictwa i ogrzewania obejmujące m.in. wysokiej klasy urządzenia typu split, multi-split, centralne systemy VRF, centrale klimatyzacyjno-wentylacyjne, rekuperatory, systemy wody lodowej,  pompy ciepła oraz osuszacze. Dbając o satysfakcję Klientów KLIMA-THERM świadczy również kompleksowe usługi w zakresie profesjonalnego doradztwa technicznego – projektowego, montażowego i serwisowego – z wykorzystaniem najnowszej wiedzy, jak również wypracowanych przez lata doświadczeń.