Szanowni Kontrahenci,
Drodzy Współpracownicy,
Przyjaciele z branży chłodnictwa i klimatyzacji,

Piątek 10 stycznia 2014 r. był ostatnim dniem mojej pracy w Fundacji PROZON. Moja wizja rozwoju i funkcjonowania Fundacji różniła się od koncepcji preferowanej przez Fundatorów PROZON-u, przez co odsunięto mnie od kierowania instytucją, którą z zamiłowaniem budowałem przez minione lata.

Praca dla Was była przyjemnością, a ciepłe słowa i podziękowania kierowane przez Wielu z Państwa pod adresem całej załogi PROZON-u, z którą na co dzień się kontaktowaliście - motywowały nas do działania. Pomimo niezwykle trudnych początków w latach 1999-2002, wspólnie stworzyliśmy niezależną i stabilną finansowo organizację wspierającą całą branżę chłodnictwa i klimatyzacji w kwestiach legislacyjnych i technicznych związanych z zastosowaniem syntetycznych czynników chłodniczych. Ostatnio PROZON otworzył nowy rozdział, rozpoczynając przygotowania systemu szkoleń dotyczących naturalnych czynników chłodniczych, które wedle wytycznych Parlamentu Europejskiego już niedługo staną się standardem...

W sprzyjających okolicznościach, z pewnością niektóre sprawy można było załatwić szybciej i lepiej. Ale czy ktoś inny choć próbował? Wierzę, że już pod nowym kierownictwem - PROZON niejednokrotnie pozytywnie Państwa zaskoczy, wdrażając także wiele pomysłów i gotowych rozwiązań wypracowanych jeszcze przeze mnie. Przygotowaliśmy bowiem przeorientowanie Fundacji z ochrony "stricte" warstwy ozonowej - na "ochronę klimatu", bo to jest obecnie jednym z priorytetów nie tylko w Unii Europejskiej, ale i na całym świecie.

Nowy Prezes Fundacji - którego lubię, szanuję i znam od kilkunastu lat - był współtwórcą PROZON-u w latach 1995-1996. Zostawiam więc Fundację w dobrych i fachowych rękach, w kondycji organizacyjno-finansowej nieporównywalnie lepszej niż wówczas, gdy obejmowałem stery PROZON-u pod koniec 1999 r.

Po ponad 14 latach "służby" dla branży chłodnictwa i klimatyzacji oraz dla środowiska naturalnego - służby dla Was - przyszedł dla mnie czas na nowe wyzwania. Jednak prawdopodobnie co najmniej "jedną nogą" pozostanę w branży. Chciałbym bowiem umożliwić Państwu dalsze korzystanie z (nieskromnie mówiąc) unikalnej wiedzy legislacyjno-organizacyjnej, którą zdobyłem przez te wszystkie lata pracy dla Was i z Wami.

Z pewnością będę starał się służyć Państwu poradą i konsultacjami, m.in. poprzez artykuły publikowane na łamach wiodących mediów branżowych, tych tradycyjnych i tych elektronicznych. W razie potrzeby, postaram się także wesprzeć Państwa bezpośrednio.

Serdecznie dziękuję za dotychczasowe lata przyjaznej i konstruktywnej współpracy!

Z pozdrowieniami,

Michał Dobrzyński
były Prezes Zarządu Fundacji PROZON
K: 664-601-100, E: michal.dobrzynski@vp.pl

 

Od redakcji:

Pan Michał Dobrzyński kierował PROZONem przez 14 lat, najpierw jako jej dyrektor (w latach 1999-2009), a przez ostatnie 4 lata (2010-2014) - pełniąc funkcję prezesa Zarządu Fundacji. Bardzo aktywnie współpracował z mediami branżowymi, które zawsze mogły liczyć na rzeczowe konsultacje merytoryczne oraz dostęp do ważnych i "gorących" informacji, dotyczących czynników chłodniczych, zarówno z Polski, jak i ze świata. Dziękujemy Panu Michałowi Dobrzyńskiemu za wartościową współpracę i życzymy mu dalszych sukcesów zawodowych.
Funkcję prezesa PROZONu objął Pan Krzysztof Grzegorczyk, jeden ze współzałożycieli założycieli Fundacji. Wcześniej pracowal w firmie Liquid Carbonic (przekształconej następnie w Praxair, BOC, a obecnie Air Products), gdzie odpowiadał za rynek czynników chłodniczych. Zarówno nowemu prezesowi Fundacji, jak i sobie, życzymy równie satysfakcjonującej współpracy.