Obok typowych celów biznesowych, wśród swoich planów wymienia uruchomienie własnego centrum szkoleniowego, które ma wystartować już w styczniu 2015 roku w Warszawie. Dotychczasowy dystrybutor będzie jedną z firm współpracujących i oferujących produkty marki.

Polskim oddziałem Mitsubishi Electric kieruje Piotr Gęśla - Department Manager LES Poland. Piotr Gęśla od dwóch lat zaangażowany jest w przygotowania związane z uruchomieniem bezpośredniej działalności Mitsubishi Electric w Polsce. W momencie otwarcia oddział będzie liczył 10 pracowników. W ciągu roku zostanie on wyraźnie rozbudowany.

- Nasze inwestycje są znaczące – dotyczą zarówno naszego oddziału w Warszawie, jak również budowy zespołu sprzedaży w całej Polsce - mówi Thomas Schuhmann, General Manager Development & Direct Export Markets w Mitsubishi Electric, Living Environment Systems (LES) w Niemczech. - W ostatnich latach nasza pozycja rynkowa zdecydowanie się wzmocniła, udało nam się zwiększyć udziały Mitsubishi Electric na rynku klimatyzacji, wentylacji i ogrzewnictwa. Teraz chcielibyśmy wykorzystać ten trend, inwestując i intensyfikując swoją działalność w Polsce.

Produkty i rozwiązania Mitsubishi Electric oferowane są w Polsce od ponad dziesięciu lat, m.in. na Stadionie Narodowym w Warszawie. Od 2009 roku swoją działalność prowadzi na rynku polskim Mitsubishi Electric Factory Automation, zajmująca się automatyką przemysłową. Firmy będą działać równolegle

Więcej informacji: www.mitsubishi-les.pl.

Źródło, fot. Mitsubishi Electric