Podczas pierwszego w tym sezonie (2017/2018) webinarium pt. PEŁEN KOMFORT Z PROGRAMEM SELECT. Wprowadzenie do doboru belek chłodzących Rafał Włodkowski z FläktGroup bardzo ciekawie opowiadał o doborze belek chłodzących, odwołując się zarówno do doświadczeń z rzeczywistymi projektami, jak i do możliwości, które daje program doboru SELECT (np. "kontrola" oporów przepływu projektowanej instalacji.

SELECT – program doboru przygotowany przez FläktGroup - pomaga projektantom nie tylko dobrać urządzenia pod konkretny projekt, ale i sprawdzić, jak dobrane rozwiązania spełnią założenia projektowe. Ma formę aplikacji webowej (sieciowej), z której można korzystać także bez logowania i rejestracji, a przy tym jest prosty i intuicyjny. Po zapoznaniu z jego możliwościami projektant nie będzie miał ochoty „przesiadać się” na inne narzędzia doborowe.

- Ku zdumieniu większości osób nie znających praw fizyki, opory przepływu spadają - mówił nasz ekspert, omawiając znaczenie dla oporu przepływów wężownicy zastosowanej w belce chłodzącej. To tylko jedna z praktycznych informacji, którą Rafał Włodkowski podsunął projektantom zastanawiającym się, jak projektować instalacje z belkami tak, by były skuteczne, wydajne i energooszczędne.

O tym, jak ciekawy dla projektantów jest to temat, świadczyła również ożywiona dyskusja, która wywiązała się na czacie moderowanym, przeznaczonym do zadawania pytań.

Dziękujemy Słuchaczom, którzy wzięli udział w naszym spotkaniu. Otrzymają oni odpowiedzi na wszystkie zadane podczas webinarium pytania i nagranie webinarium. A na kolejne spotkanie zapraszamy już w październiku. Informacje o spotkaniu będą dostępne na naszej stronie i Facebooku, zaś osoby zarejestrowanej w naszej bazie otrzymają także zaproszenie mailowe.

Chcę się zarejestrować i dostawać informacje o webinariach!