- Podstawą tej współpracy jest rozwój innowacyjnych technologii, działalność naukowa oraz upowszechnianie i doskonalenie wiedzy wśród studentów Politechniki Warszawskiej w zakresie systemów chłodniczych i automatyki, a także IoT - komentuje Tomasz Andracki, Dyrektor ds. Rozwoju Rynku Retail Carel w Polsce i krajach bałtyckich. - Rynek chłodniczy zmienia się, a Carel Group koncentruje się na rozwoju, który odpowiada jego potrzebom. Współpraca ta obejmuje nie tylko rozwój technologii, ale także aspekty edukacyjne. Widzimy ogromny potencjał wśród studentów, dlatego chętnie dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem.

Partnerzy spodziewają się, że wspólne przedsięwzięcie jakim będzie projekt i budowa stanowiska badawczo dydaktycznego w Zakładzie Klimatyzacji i Ogrzewnictwa Politechniki Warszawskiej, będzie korzystnym rozwiązaniem i odpowiedzią na przepisy unijne dotyczące ograniczenia czynników chłodniczych o wysokim GWP.

- W następnym semestrze planujemy budowę dydaktyczną pętli wodnej przy zastosowaniu technologii Heos firmy CAREL, rozwiązanie o wysokiej wydajności dla chłodnictwa komercyjnego. System chłodniczy udostępniony będzie gronu dydaktycznemu w nowym roku akademickim - mówi Michał Grabowski Kierownik Projektu Działu Chłodnictwa Alfaco Carel.

 

Źródło: Carel - Afaco Polska