Technologia (Chłodnictwo)

Serwisowanie chłodni wentylatorowej - co powinieneś wiedzieć?

Odpowiednie serwisowanie chłodni wentylatorowej ma wpływ nie tylko na wydajność procesu chłodzenia. Regularne czyszczenie i przeglądy pomagają zadbać o bezpieczeństwo, obniżyć koszty zużycia energii i wydłużyć okres użytkowania urządzenia.

25 lat napędów EC w wentylacji według Ziehl-Abegg

Jak przypomina Ziehl-Abegg, nad silnikami wentylatorów na prąd stały komutowanymi elektronicznie (EC) inżynierowie pracowali od połowy lat 80-tych. Przed ich masowym stosowaniem powstrzymywały wysokie koszty produkcji.

Wypadek z czynnikiem R12 - co dalej?

Do redakcji trafiło pytanie, które zaczyna się następująco: "Miałem w swoim samochodzie przypadek wybuchu sprężarki klimatyzacji. Napełniałem ją w serwisie, który jako jedyny podjął się napełnić gazem R12..."

Nowe czynniki HFO

Podczas tegorocznej konferencji RAC Retail Question Time, organizowanej przez znane brytyjskie pismo branżowe RAC Magazine, producenci czynników opartych o HFO zdradzili szczegóły swojej oferty.

Klimatyzacja samochodowa – ciąg dalszy sporu o bezpieczeństwo

Niemiecki Wydział Pojazdów Samochodowych (Kraftfahrt-Bundesamt – KBA) opublikował długooczekiwany raport, który - choć potwierdza, że czynnik HFO-1234yf jest według niemieckiego prawa produktem bezpiecznym - zostawia dość szerokie pole interpretacji.