Pompy ciepła ECOg High Power zapewniają one tzw. produkcję energii skojarzonej, czyli jednoczesne wytwarzanie ciepła, chłodu oraz energii elektrycznej (trigeneracja) na potrzeby działania samego urządzenia. Do jej produkcji jednostki wykorzystują bezłożyskowy, wyposażony w stały magnes generator o mocy 2 kW. Działa on ze sprawnością ponad 40%, co sprawia, że pompa ECOg High Power zużywa zaledwie 1% energii elektrycznej, która jest niezbędna do zasilania typowych systemów VRF.

Urządzenia ECOg High Power zostały wyposażone w system odzysku ciepła pochodzącego z wody chłodzącej silnik. Dzięki ciepłu odpadowemu nowe pompy ECOg Panasonic nie wymagają uruchomienia cyklu rozmrażania i gwarantują nieprzerwane funkcjonowanie nawet w bardzo niskich temperaturach zewnętrznych poniżej -20oC. W trybie chłodzenia i grzania (gdy temperatura zewnętrzna przekracza 7oC) nadwyżka ciepła z silnika może również zostać wykorzystana do produkcji gorącej wody użytkowej o temperaturze 75oC.

Modele z linii ECOg High Power mogą zostać opcjonalnie rozszerzone o wytwornicę wody lodowej. Jednostkę zewnętrzną można połączyć bezpośrednio z wodnym wymiennikiem ciepła umieszczonym wewnątrz budynku. Eliminuje to potrzebę stosowania roztworów glikolu jak w przypadku standardowych kompaktowych wytwornic wody lodowej. Cały układ może być zarządzany za pomocą systemu BMS lub szerokiej gamy dedykowanych sterowników Panasonic.

Linia ECOg High Power została stworzona z myślą o dużych kompleksach budynków, wieżowcach i hotelach. W ramach linii dostępne są agregaty o mocy nominalnej od 16 do 25 KM, do których można podłączyć nawet 32 jednostki wewnętrzne w układzie z bezpośrednim odparowaniem. Są kompatybilne ze wszystkimi modelami dostępnymi dla linii ECOi.

Nowe modele ECOg High Power Panasonic mogą być z powodzeniem stosowane w tych obiektach, w których dostęp do elektryczności jest ograniczony lub gdy priorytetem jest zmniejszenie emisji dwutlenku węgla.