Pod koniec października 2021 roku sfinalizowana została transakcja przejęcia firmy Capricorn S.A. przez Uponor - lidera na rynku bezpiecznych instalacji wodnych oraz energooszczędnych rozwiązań z zakresu ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego. Zakup udziałów Capricorn to konsekwentna realizacja planów umocnienia swej pozycji w Europie Wschodniej.

Capricorn ma swoją siedzibę w Świebodzicach, gdzie zatrudnia ponad 400 pracowników, a produkty oferowane przez firmę trafiają nie tylko na rynek rodzimy, ale również na rynki zagraniczne.

Capricorn S.A. to rodzinna firma, która działa na rynku od 30 lat. Zlokalizowana jest na Dolnym Śląsku, gdzie w Świebodzicach funkcjonują jej zakłady, zatrudniające ponad 400 pracowników. Dzięki innowacyjnym pomysłom i rozwiązaniom firma zbudowała silną pozycję, nie tylko w Polsce, ale również na innych rynkach europejskich. Portfolio Capricorn doskonale uzupełnia naszą ofertę produktów w zakresie ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego. Równie ważne jest to, że dzięki przejęciu rozbudowujemy naszą europejską sieć zakładów produkcyjnych Uponor, co pomoże sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na rozwiązania prefabrykowane i lepiej obsługiwać klientów działających nie tylko na rynku polskim, ale w całym regionie Europy Wschodniej.