18-19.11.2020 r. w Ptak Warsaw Expo będzie można zapoznać się z szeroką ofertą producentów, dystrybutorów urządzeń, maszyn, technologii i usług z kilku branż, w tym HVAC.

Podczas Warsaw HVAC EXPO wystawcy zaprezentują systemy i urządzenia grzewcze, pompy grzewcze i wymienniki ciepła, systemy i sprzęt chłodniczy oraz izolacje, technologie pomiarowe, automatykę, komponenty, produkty i systemy OZE.

 

ZAKRES BRANŻOWY TARGÓW:


Strefa techniki grzewczej
Urządzenia oraz instalacje grzewcze dla przemysłu oraz dla domu obejmujące ekologiczne i energooszczędne kotły c.o., pompy ciepła, grzejniki oraz armaturę ciepłowniczą, podgrzewacze wody i ogrzewanie płaszczyznowe, nie zapominając o systemach odprowadzania spalin oraz układach automatyki. Oprócz standardowych rozwiązań grzewczych zaprezentowane zostaną mniej typowe rozwiązania takie jak ogrzewanie elektryczne promiennikami podczerwieni.

Strefa klimatyzacji
Strefa klimatyzacji obejmuje szereg urządzeń pozwalających na schłodzenie powietrza w pomieszczeniach podczas wysokich temperatur zewnętrznych. W tej strefie będzie można zapoznać się z przeglądem urządzeń klimatyzacyjnych dla domu, biura, lokali usługowych, przemysłu motoryzacyjnego jak również klimatyzacji precyzyjnych przeznaczonych dla serwerowni.

Strefa wentylacji
Szczelne okna i drzwi to lepszy komfort cieplny i akustyczny w domu oraz niższe rachunki. Niestety, towarzyszy temu zjawisko hermetyzacji budynków, a co za tym idzie nasze domy nie są miejscem bezpiecznym dla naszego zdrowia. Dlatego tak ważna jest prawidłowa wymiana powietrza poprzez skuteczne systemy wentylacji. Podczas targów zaprezentowane będą wentylatory, urządzenia grzewczo-wentylacyjne, kurtyny powietrzne, czerpnie i wyrzutnie powietrza, przewody wentylacyjne i regulatory przepływu, a także wentylacyjne systemy przeciwpożarowe.

Strefa rekuperacji
Rekuperacja czyli system wentylacyjny z odzyskiem ciepła to nieodłączny komponent pasywnego budynku. Dzięki systemom rekuperacji możliwe jest polepszenie obiegu powietrza w pomieszczeniach poprzez pozbycie się zużytego i zanieczyszczonego powietrza a zastąpienie go świeżym bez utraty ciepła.

Strefa chłodnictwa
Strefa dedykowana klientom B2B szukającym rozwiązań chłodniczych dla swoich przedsiębiorstw. Podczas imprezy zaprezentują się producenci, dystrybutorzy urządzań i instalacji chłodniczych m.in. komór chłodniczych, agregatów chłodnic i skraplaczy, tuneli chłodniczych, wytwornic wody lodowej, przyrządów pomiarowych i chłodnictwa transportowego.

Smart Home
Systemy automatyki i zarządzania inteligentnym budynkiem pozwalają na sterowanie i kontrolę pracy urządzeń elektrycznych, oświetlenia a także instalacji HVAC (systemów ogrzewania, wentylacji, klimatyzacji) przyczyniając się tym samym do obniżenia kosztów utrzymania budynku i zwiększenia bezpieczeństwa użytkowników.

OZE
W obliczu zwiększonego zapotrzebowania energetycznego oraz obowiązku przestrzegania dyrektyw UE dot. udziału OZE w bilansie energetycznym Polski odnotowuje się wzmożony rozwój technologii solarnej oraz innych rozwiązań bazujących na odnawialnych źródłach energii. Dzięki wprowadzeniu przez rząd programów pomocowych i informacyjnych oraz oferowaniu przez banki specjalnego kredytowania np. na zakup instalacji PV coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie. W tej strefie zaprezentowane zostaną różnego rodzaju instalacje OZE takie jak kolektory słoneczne, panele fotowoltaiczne czy elektrownie wiatrowe, również te przydomowe, a także wyroby i systemy montażowe oraz akcesoria dla instalatorów.

Strefa Czystego Powietrza
Według statystyk około 80% naszego życia spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach. Chcąc zapewnić komfortowe oraz bezpieczne warunki przebywania w budynkach musimy pamiętać o kilku czynnikach takich jak temperatura, wilgotność, nasłonecznienie oraz stopień zanieczyszczenia powietrza. Z pomocą przychodzą nam takie rozwiązania jak nawilżacze lub osuszacze, oraz oczyszczacze powietrza, które usuną z otoczenia pyłki, kurz, roztocza a nawet sierść zwierząt.

 

Targi odbędą się w dniach 18-19 listopada 2020 roku w Ptak Warsaw Expo - największym obiekcie targowym w Polsce oraz w Europie Środkowo-Wschodniej - z 500 000 m2 powierzchni zewnętrznej i 143 000 m2 powierzchni wystawienniczej. W Ptak Warsaw Expo odbywa się ponad 30 imprez targowych rocznie w 6 nowoczesnych halach targowych, z 12 000 miejscami parkinkowymi.

Ptak Warsaw Expo - Aleja Katowicka 62, 05-830 Nadarzyn.