W Lublinie od 20 do 26 września trwa wielkie święto naukowe - XI Lubelski Festiwal Nauki. Organizatorami imprezy są wszystkie państwowe uczelnie Lublina, a autorami projektów – pracownicy i studenci uczelni i instytucji z Lublina i regionu. Hasłem tegorocznego festiwalu jest "Nauka bez barier", co oznacza nie tylko powszechną dostępność nauki, ale też możliwość poznawania jej niezależnie od wieku.

Na wszystkich chętnych (od szkół ponadgimnazjalnych) czeka także blok warsztatów poświęcony wentylacji i klimatyzacji. Odbędzie się on 21 września (początek o godzinie 10) w ramach Pikniku Naukowego. "Wentylacja i klimatyzacja - krok po kroku" to projekt Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Lubelskiej oraz firmy Swegon.

Ze strony Politechniki Lubelskiej projektem kierujem dr inż. Mariusz Skwarczyński, a współpracują z nim dr inż. Tomasz Cholewa, mgr inż. Marta Bis oraz mgr inż. Łukasz Cieślik. Swegon "podstawia" specjalnie wyposażony samochód Swegon On Tour. Na platformie samochodwoej będzie można poznać - jak podają autorzy projektu - urządzenia wentylacyjno-klimatyzacyjne m.in. centrale wentylacyjne, systemy belek chłodniczych oraz klimakonwektorów indukcyjnych z układami sterowania, pompy ciepła, nawiewniki i wywiewniki oraz systemy nawilżania i systemy klimatyzacji precyzyjnej.
 
 
 "Wentylacja i klimatyzacja - krok po kroku" odbywa się na Stadionie w Lublinie przy ul. Krochmalnej. Będzie tam można zapoznać się także z blokiem "Termografia".
 
Więcej informacji o festiwalu: http://www.festiwal.lublin.pl
 
Foto: oficjalny baner XI Lubelskiego Festiwalu Nauki (fot. Politechnika Lubelska)