- Nawet wygląd nowej fabryki dowodzi, że wytyczamy nowe ścieżki - mówił szef firmy Peter Fenkl. Wysoka na 25 m wieża zapewni nie tylko wyższą produkcję w przyjaznych dla pracowników warunkach i krótkie terminy realizacji, ale też możliwości testowania produktów (windy testowe).

- W nowym zakładzie, możemy przetwarzać ok. 500 ton stali, miedzi, magnesów, kabli i elektroniki na rok - mówi Werner Bundscherer, dyrektor oddziału napędów. Nie licząc napędów do wentylacji, Ziehl-Abegg produkuje ok. napędów elektrycznych każdego roku - można je znaleźć np. na dworcu centralnym w Berlinie, w katedrze Sagrada Familia, jako część robotów podmorskich lub w tomografach komputerowych. Fabryka będzie też produkowała napędy elektryczne do autobusów miejskich.

Nils Schmid, Minister Finansów i Gospodarki oraz wiceprezydent Badenii i Witenbergii podkreślił podczas ceremonii otwarcia znaczenie nowego zakładu dla kondycji ekonomicznej landu. - Cel stworzenia 1400 nowych miejsc pracy przez 10 lat jest ambitny, ale realistyczny. W ten sposób, Ziehl-Abegg SE w oczywisty sposób zajmuje pozycję lidera w obszarze nowych technologii napędowych - powiedział minister.

Technologie napędów przynoszą grupie Ziehl-Abegg 15% całkowitego przychodu, co stanowiło 388 mln euro w ubiegłym roku, a w tym ma wzrosnąć o kolejne kilka procent.

Źródło, fot. Ziehll-Abegg