Aktualności (Chłodnictwo)

Dofinansowanie do budowy energooszczędnego domu w 2013

We wrześniu 2012 r. został zatwierdzony przez Radę Nadzorczą NFOŚiGW nowy program „Dopłaty do kredytów na budowę domów energooszczędnych”. Przygotowywano już zestaw wymagań technicznych, które muszą spełniać budynki realizowane w ramach programu. Uruchomienie programu zaplanowano na I kwartał 2013 roku.

CHILLVENTA 2014 - Nie możemy żyć bez chłodzenia!

To prawda - nie możemy obyć się bez chłodzenia! Począwszy od urodzenia, technologie związane z chłodnictwem i klimatyzacją towarzyszą nam przez całe życie. Technologie R&AC odgrywają kluczowe role w funkcjonowaniu gospodarki światowej: zapewniając zaopatrzenie w żywność, chroniąc zdrowie ludzi i stanowiąc pewnego rodzaju dobrobyt w naszym codziennym życiu. Działając na drugim planie, każdego dnia pomagają czynić nasze życie bardziej komfortowym i bezpiecznym.

COP18: Protokół z Kioto przedłużony do 2020 r.

W sobotę, 8 grudnia 2012 r. w Dausze, zakończyła się konferencja klimatyczna stron UNFCCC COP18. Zawarcie globalnej umowy klimatycznej przedłużono do końca 2015 roku. Kolejna konferencja COP19 odbędzie się w Warszawie w 2013 roku.

Masteflex Polska: Węże Master PVC Flex i Master Vac A

Popularne węże elastyczne Master PVC Flex i Master Vac A zostały wprowadzone do stałej oferty firmy Masterflex Polska, co spowodowało, że obecnie są one dostarczane kurierem do dowolnego miejsca w Polsce w ciągu 24 godzin oraz, że można je zamawiać w różnych rozmiarach.

Fundusze Unii Europejskiej w 2012

Dotacje z Unii Europejskiej - krótkie podsumowanie wykorzystania środków oraz pozostałe możliwości. Na co można jeszcze w 2012 roku otrzymać dofinansowanie?

Dotacja dla energooszczędnego budownictwa z NFOŚiGW

Wiele wskazuje na to, że od początku 2013 roku każdy, kto podejmie budowę domu energooszczędnego lub będzie kupował taki dom czy mieszkanie od dewelopera, będzie mógł starać się o dofinansowanie z programu dopłat do kredytów na domy i mieszkania energooszczędne.

CLIMA 2013 - 11. Światowy Kongres REHVA

Tematem wiodącym kongresu Clima 2013 jest energooszczędne, inteligentne i zdrowe budownictwo (Energy efficient, smart and healthy buildings). Konferencja odbędzie się w czeskiej Pradze w dniach od 16 do 19 czerwca 2013 roku.

Basenowa centrala klimatyzacyjna NOTOS

Centrale NOTOS znajdują zastosowanie w systemach klimatyzacyjnych hal basenowych, wieży zjeżdżalni i innych pomieszczeń, charakteryzujących się dużymi zyskami wilgoci.  

Sprężarki rotacyjne THACOM

Sprężarki rotacyjne do klimatyzacji firmy THACOM dostępne są w ofercie firmy TERMO SCHIESSL Sp. z o.o. od 2009 roku.

Etykieta energetyczna klimatyzatorów - nowy wzór

Rząd RP przyjął 12.06.2012 r. ustawę o obowiązkach w zakresie informowania o zużyciu energii przez produkty wykorzystujące energię, która wprowadza m.in. nowy wzór etykiety energetycznej.

Idealny klimat Twojego domu - z centralą Zehnder ComfoBox

Klimat domu. Nastrój, atmosfera, specyfika, to wszystko, co sprawia, że czujesz się w nim dobrze i bezpiecznie. Czy zastanawiałaś się jednak głębiej? Czy myślałaś o tym, czym oddychasz? Na co dzień podejmujesz setki ważnych decyzji, podpisujesz umowy, zwalniasz, zatrudniasz, dowodzisz. Czy nie powinnaś więc zwrócić większej uwagi na to, co trafia do Twoich płuc, a także płuc osób Ci najbliższych? Zasługujesz na komfort. Może więc warto przyjrzeć się nowej centrali energetycznej Comfosystems Zehnder ComfoBox?