Pierwsze tegoroczne seminarium Fläkt Bovent i HVACR.pl w internecie Ewolucja belek chłodzących - rewolucja w wentylacji na żądanie odbyło się tuż przed Wielkanocą, 23 marca. Świąteczne przygotowania nie przeszkodziły naszym gościom (głównie projektantom, studentom i rzeczoznawcom) w poświęceniu ponad 1,5 godziny na uważne wysłuchanie i zadawanie wnikliwych pytań, dotyczących instalacji z belkami chłodzącymi.

Webinarium poprowadził Rafał Włodkowski, kierownik produktów chłodzących we Fläkt Bovent, który przypomniał gościom zasadę działania belek chłodzących i wyjaśnił, jakie rozwiązania wypracowane przez Fläkt Woods w tych urządzeniach umożliwiają ich niemal nieograniczone zastosowanie w instalacjach wentylacyjnych - tradycyjnych stałoprzepływowych (CAV), energooszczędnych zmiennoprzepływowych  (VAV) oraz coraz chętniej wybieranych przez inwestorów systemach wentylacji na żądanie (DCV).

Marcowe spotkanie było kolejnym z serii naszych webinariów, w których wiedza i doświadczenie prowadzącego łączą się z informacjami o konkretnych produktach. Do tej pory odbyły się jeszcze Jak uzyskać więcej punktów w certyfikacji LEED dzięki systemowi HVACR? Studium przypadku (kwiecień 2015), Bezpieczeństwo nie tylko podczas pożaru. Wentylacja strumieniowa garaży z funkcją detekcji i usuwania CO i LPG (wrzesień 2015), Liczba się nie liczy. Skuteczna ochrona przedsionków przed zadymieniem. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za aktywny udział i wyrażane opinie!

Na najbliższe spotkanie: Jak zaprojektować skuteczny system wentylacji garaży. Studium przypadku zapraszamy już 13 kwietnia (rejestracja).