Bieg Instalatora organizowany po raz trzeci przez redakcję portalu HVACR.pl to zawody na przełajowej trasie 10 km po ścieżkach miejskiego parku położnego na północnym skraju Bydgoszczy.

Zawody przeznaczone są dla wszystkich, którym pokonanie 10000 metrów amatorsko lub zawodowo nie stanowi większego problemu. Dodatkowe klasyfikacje dotyczą biegaczy działających w branży instalacji budowlanych. Organizator wyróżni takie osoby indywidualnie oraz drużynowo. Drużyna musi składać się z minimum 3 osób. Aktualnie nagradzać będziemy w 2 dodatkowych kwalifikacjach: ogólnej „instalator” oraz ”wod.-kan.” - ponieważ III Bieg Instalatora odbędzie się przed 25. Targami WOD-KAN w Bydgoszczy.

I Bieg Instalatora odbył się 24 maja 2015 roku i wzięło w nim udział 455 biegaczy. W II edycji 8 maja 2016 w Bydgoszczy pobiegło 512 biegaczy. Dwie pierwsze edycje odbyły się pod mecenatem firmy Immergas Polska i przy udziale Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie”.

W branżowej kategorii "instalator" średnio startuje około 30% wszystkich uczestników. Zawodnicy przyjeżdżają na  zawody z całej Polski: z Gdańska, Warszawy, Wrocławia, Słupska, Łodzi, Pisza i Brodnicy.

W tym roku pamiątkowy medal, wykonany na indywidualne zamówienie, przybierze formę kolejnego klucza instalatorskiego. Warto wspomnieć, że "kluczomedal" 2015 zdobył IV miejsce w plebiscycie na Najpiękniejszy Medal Roku 2015 największego portalu dla biegaczy MaratonyPolskie.pl.

 W II Biegu Instalatora mogą wziąć udział nie tylko instalatorzy, lecz wszyscy biegacze. Szczególnie emocjonująca będzie sportowa rywalizacja pomiędzy drużynami firm instalacyjnych. Najszybsi zawodnicy w klasyfikacji ogólnej (open) i wiekowej oraz klasyfikacji według kategorii wykonywanego zawodu, związanego z instalacjami budowlanymi „instalator”, „wod.-kan.” – otrzymają puchary i nagrody. W kategoriach specjalnych nagradzamy indywidualnie i drużynowo! Zbierajcie ekipy i przyjeżdżajcie na majówkę do Bydgoszczy! Rejestracja: bit.ly/bieginstalatora2017_zapisy

Istnieje możliwość poszerzenia kategorii o kolejne, takie jak:
1. instalacje HVACR i pompy ciepła (w tym c.o. i c.w.u.) – kategoria „hvacr”
2. instalacje wodno-kanalizacyjne (w tym oczyszczalnie) – kategoria „wod.-kan.”
3. instalacje gazowe – kategoria „gaz”
4. instalacje elektryczne, alarmowe i oświetleniowe – kategoria „elektryk”
5. instalacje telekomunikacyjne – kategoria „tele”
6. automatyka i dom inteligentny – kategoria „automatyka”
7. inne instalacje (np. odgromowe, pneumatyczne, ppoż) – kategoria „ppoż”
8. inne (izolacje, narzędzia, …) – kategoria „izolacje”, „narzędzia”, …

Kolejne kategorie według zawodów wykonywanych w instalacjach budowlanych będą wprowadzane do regulaminu na bieżąco, w przypadku zapisania się co najmniej 3 zawodników lub/i 3 drużyn danej kategorii, a przede wszystkim… w przypadku znalezienia sponsora danej kategorii! Kontakt z organizatorem: redakcja@hvacr.pl lub tel. 602439111.

Ogólna kategoria "instalator" dotyczy wszytskich branż wymienionych powyżej z wykluczeniem wykreślonych (objętych osobną klasyfikacją).

Zapraszamy do REJESTRACJI http://bit.ly/bieginstalatora2017_zapisy

Do zapoznania się: REGULAMIN III Biegu Instalatora 2017

Do polubienia – strona Biegu Instalatora na FB: www.facebook.com/BiegInstalatora

Do dołączenia – wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/720010044823621/

Relacja I Bieg Instalatora Immergas: https://www.hvacr.pl/bieg-instalatora-swietna-premiera-dobry-poczatek-4380

Relacja II Bieg Instalatora Immergas – Bydgoszcz 2016: https://www.hvacr.pl/ii-bieg-instalatora-immergas-bydgoszcz-2016-wyniki-i-film-4620

Oficjalna strona Biegu Instalatora: www.bieginstalatora.pl