Rozdano najważniejsze nagrody gospodarcze w Północnej Wielkopolsce

Organizatorem Konkursu im. Stanisława Staszica jest Izba Gospodarcza Północnej Wielkopolski (IGPW). Laureatami konkursu zostają wyróżniające się przedsiębiorstwa, instytucje, organizacje oraz osoby działające na rzecz rozwoju przedsiębiorczości w północnej części Wielkopolski.

W IX Edycji Konkursu wyróżniono przedsiębiorstwa, instytucje i osoby, które w 2012/2013 r. wniosły wkład w unowocześnienie i rozwój Regionu Północnej Wielkopolski przyczyniając się do jego promocji w kraju i zagranicą. Finał konkursu odbył sie w Pile dnia 9 czerwca 2013 r. na placu im. Stanisława Staszica. 16. laureatom wręczono statuetki oraz certyfikaty. Wśród wyróżnionych znalazły się firmy z branży HVAC: KARPOL Sp. z o.o. nagrodzono w kategorii "Produkcja" za stały rozwój firmy, zdobywanie w okresie kryzysu kolejnych kontraktów eksportowych i budowanie silnej marki, a najważniejsze I miejsce kategorii "Nagroda Honorowa" trafiło do Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Usługowego SEZUP CLIMA Sp. z o.o. z uzasadnieniem: dla ambasadora społecznej odpowiedzialności biznesu za 25 lat funkcjonowania według zasad fair play.

Kryteriami, jakimi kieruje się Komisja Konkursowa przy wyborze firmy lub osoby zasługującej na "Nagrodę Honorową" za całokształt co najmniej 10-letniej działalności:

 • Określony udział w rynku regionalnym, krajowym
 • Stały rozwój firmy poprzez działalność inwestycyjną (nowoczesne technologie, tworzenie miejsc pracy)
 • Udział eksportu (nowe rynki zbytu), posiadane nagrody, certyfikaty, wyróżnienia uznane w kraju i zagranicą
 • Dobra sytuacja finansowa rentowność działalności gospodarczej powyżej średniej w regionie
 • Stosowanie zasad etyki i uczciwej konkurencji
 • Wspieranie polskiej myśli naukowo-technicznej oraz wspomaganie badań naukowych
 • Działalność na rzecz stałego podnoszenia kwalifikacji zawodowych pracowników
 • Działalność na rzecz ochrony środowiska naturalnego i jego zasobów

 

W kategorii "Produkcja" kierowano się następującymi kryteriami:

za działalność w roku 2012/2013 r.

 • Stosowanie nowoczesnych technologii produkcji, metod zarządzania i marketingu
 • Dynamika produkcji
 • Produkowane wyroby winny cieszyć się uznaniem konsumentów i wyróżniać się wysoką jakością, estetyką wykonania oraz walorami użytkowymi
 • Zapewnienie wysokiego standardu obsługi gwarancyjnej i pogwarancyjnej
 • Utrzymanie stanu zatrudnienia

i kryteriami stałymi takimi jak

 • Stabilność i rzetelność firmy w obrocie gospodarczym
 • Stosowanie zasad etyki i uczciwej konkurencji
 • Działalność na rzecz stałego podnoszenia kwalifikacji zawodowych pracowników firmy
 • Wspieranie lokalnego środowiska gospodarczego oraz współpraca z instytucjami naukowo-badawczymi w zakresie wdrażania innowacji
 • Wspieranie działalności społecznej i charytatywnej
 • Działalność na rzecz ochrony środowiska naturalnego i jego zasobów.

 

IX edycji Konkursu im. Stanisława Staszica

Statuetki oraz certyfikaty zostały uroczyście wręczone laureatom finału IX Edycji Konkursu im. Stanisława Staszica na Placu Staszica w Pile w dniu 9 czerwca br. o godz. 19:00.

KATEGORIA - WYBITNE PRZEDSIĘWZIĘCIE REGIONU PÓŁNOCNEJ WIELOPOLSKI

I MIEJSCE – STATUETKA Exalo Drilling S.A. - za podjęcie strategicznej dla naszego regionu decyzji o zlokalizowaniu w Pile siedziby spółki. Decyzji , która jest potwierdzeniem jakości działania pilskich pracowników oraz sygnałem dla innych inwestorów że warto inwestować w grodzie Staszica.

KATEGORIA - PRODUKCJA

WYRÓŻNIENIE KOMAT Mieczysław Kozłowski - za systematyczny i konsekwentny rozwój firmy skutkujący przewagą rynkową oraz gwarantujący stały wzrost zatrudnienia.

I MIEJSCE STATUETKA KARPOL sp.z o.o. - za stały rozwój firmy, zdobywanie w okresie kryzysu kolejnych kontraktów eksportowych i budowanie silnej marki.

KATEGORIA - USŁUGA

WYRÓŻNIENIE ESC Sp. z o.o. - za wysoką jakość usług, wprowadzenie nowoczesnych technologii oraz realizacje nowych inwestycji ważnych dla miasta Piły i mieszkańców.

WYRÓŻNIENIE Termopil-Bud Sp. z o.o. - za odważne projekty, wysoką jakość usług, realizację nowoczesnych projektów podnoszących standardy życia lokatorów - mieszkańców Piły.

WYRÓŻNIENIE Przedsiębiorstwo Poligraficzno-Reklamowe „TONGRAF” Jan Sip - za realizację nowych inwestycji będących ważnym etapem ciągłego rozwoju firmy.

I MIEJSCE - STATUETKA Studio Promocyjno-Handlowe CREDO - za wysoką jakość szkoleń specjalistycznych dla branży transportowej, wdrażanie e-learningu oraz wydanie najbardziej oczekiwanego produktu - aplikacji "egzamin wewnętrzny".

KATEGORIA – HANDEL

WYRÓŻNIENIE Tarpil Sp. z o.o. - za konsekwentne podnoszenie jakości usług i prowadzenie inwestycji umożliwiające rozwój współpracujących firm oraz zorganizowanie punktu dystrybucji zdrowej, ekologicznej żywności

I MIEJSCE - STATUETKA PPHU Petrol-Hawen Jerzy Zmyślony, Aleksandra Zmyślona Sp. j. - dla najlepiej zarządzanej firmy na terenie północnej wielkopolski oraz zbudowanie pozycji lidera w sektorze handlu

KATEGORIA - OSOBOWOŚĆ PÓŁNOCNEJ WIELKOPOLSKI

WYRÓŻNIENIE Piotr Toboła - za działalność na rzecz rozwoju lokalnej społeczności oraz czynne włączanie się w rozwój Północnej Wielkopolski

WYRÓŻNIENIE Ksiądz Leonard Zych - za połączenie wrażliwości na potrzeby człowieka i profesjonalnego zarządzania, efektem czego są ciągły rozwój Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowego Domu Samopomocy, placówek przedszkolnych i powstanie Centrum Integracji Społecznej.

I MIEJSCE - STATUETKA Jerzy Cerba - najlepszy Ambasador przedsiębiorców, zasłużony i aktywny mieszkaniec Piły, od 30 lat prowadzący działalność gospodarczą, działający charytatywnie na rzecz sportu i lokalnego społeczeństwa.

KATEGORIA - MARKA PÓŁNOCNEJ WIELKOPOLSKI

WYRÓŻNIENIE Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Pile WORD w Pile, który od lat udowadnia, że jest uznaną marką Piły. Dzięki przyciąganiu klientów z sąsiednich regionów wpływa na rozwój gospodarczy miasta Piły i północnej wielkopolski.

I MIEJSCE - STATUETKA ASTA - NET Asta Group Sp. z o.o. S.K.A. - to najlepsza marka kojarząca się z solidnością, najwyższą jakością usług i działaniami na rzecz społeczeństwa. ASTA NET ASTA GROUP dzięki swej nowoczesności jest najlepszym ambasadorem naszego miasta i regionu.

KATEGORIA - PRZYJAZNA INSTYTUCJA FINANSOWA DLA PRZEDSIĘBIORCÓW

I MIEJSCE - STATUETKA Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o. - za wsparcie przedsiębiorców w finansowaniu ich rozwoju, udowodnione w okresie kryzysu.
Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości to profesjonalny doradca i źródło taniego kapitału na rozwój firm.

I MIEJSCE - STATUETKA PKO BANK POLSKI S.A. - za wsparcie przedsiębiorców w finansowaniu ich rozwoju, udowodnione w okresie kryzysu. PKO BANK POLSKI S.A. to bank dla klientów , którzy cenią sobie rzetelność i nowoczesność.

KATEGORIA - NAGRODA HONOROWA

WYRÓŻNIENIE Zakład Aktywności Zawodowej - za profesjonalną organizację działalności gospodarczej umożliwiającej pracę osobom niepełnosprawnym

I MIEJSCE – STATUETKA Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Sezup Clima Sp. z o.o. - dla ambasadora społecznej odpowiedzialności biznesu za 25 lat funkcjonowania według zasad fair play.

Konkurs im. Stanisława Staszica - Piła czerwiec 2013. Fot. H. Adamczyk

Konkurs im. Stanisława Staszica - Piła czerwiec 2013. Fot. H. Adamczyk

Konkurs im. Stanisława Staszica - Piła czerwiec 2013. Fot. H. Adamczyk

Zdjęcia z uroczystości wręczenia nagród 09.06.2013 r. w Pile, wykonane przez Huberta Adamczyka, nadesłane zostały przez Izbę Gospodarczą Północnej Polski - organizatora konkursu.

 

Izba Gospodarcza Północnej Wielkopolski