Plus X Award to nagroda i wyróżnienie, które jest symbolem jakości marki. Najlepsze produkty roku wybiera niezależne jury składające się z ponad 130 Plus X Award - Most Innovative Brand of the Yearprzedstawicieli różnych branż i dziennikarzy z 32 krajów. Plus X Award przyznawana jest za innowacyjne technologie i produkty, które posiadają co najmniej jeden faktor "Plus X" czyli dodatkową wartość, współczynnik jakości, który odróżnia ten produkt od innych konkurencyjnych. Każdy nominowany produkt jest badany i szczegółowo omawiany w procesie oceniania, który trwa kilka tygodni.

Pompa ciepła DAIKIN VRV IV otrzymała Plus X Award 2013 aż w czterech kategoriach: Innowacyjność, Wysoka Jakość, Funkcjonalność i Ekologia. Przyznając znak jakości systemowi VRV IV firmy Daikin jury ekspertów doceniło jego innowacyjne cechy, które obejmują, między innymi, zmienną temperaturę czynnika optymalizującą wydajność i sezonowy tryb ciągłego ogrzewania podczas odszraniania, zwiększający komfort użytkowników.

Pozyskiwanie energii cieplnej od otaczającego powietrza jako odnawialnego źródła energii sprawia, że VRV IV jest urządzeniem zrównoważonym ekologicznie. Ponadto w jednym urządzeniu technicznym zintegrowano procesy ogrzewania, chłodzenia, wentylacji pomieszczeń oraz dostarczania ciepłej wody użytkowej.

Inteligentny system klimatyzacji Daikin VRV IV jest zatem rozwiązaniem all-in-all idealnym dla zarządzania energią cieplną w budynkach komercyjnych. Czwartej generacji VRV firmy Daikin jest dostępny od jesieni 2012. Więcej o VRV IV

Oznaczenie produktu logiem Plus X Award ułatwia wybór konsumentów w dzisiejszym heterogenicznym rynku.

DAIKIN VRV IV Heat Pump wins Plus X Award 2013 for Innovation, High Quality, Functionality and Ecology